PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727968}

Nie oddychaj

Don't Breathe
6,5 79 960
ocen
6,5 10 1 79960
6,6 17
ocen krytyków
Nie oddychaj
powrót do forum filmu Nie oddychaj
ocenił(a) film na 8
Rrouge

Wyjątkowo niezdrowe podejście masz myśląc, że każdy ma się z Tobą zgadzać, a jeśli nie to się zwyczajnie nie orientuje w temacie. Wyjątkowo niebezpieczne. Zastanów się nad tym. :) Zresztą nie ja jeden przez cały film kibicowałem dziadkowi i jak dla mnie, w tym filmie zło triumfuje. :p Też słyszałem o drugiej części, ale lata temu...Nie wiedziałem, że nie zagra w niej, furtkę zostawili ciekawą.

ocenił(a) film na 9
nano50

Ja mam niezdrowe podejście? Zabawne, powiedział gość który popiera gwałt :D i uważa że ktoś zasłużył i powinien zostać zgwałcony, to jest dopiero wyjątkowo niebezpieczna i chorobliwa logika, nie muszę się zastanawiać, bo pozostaje przy swoim :) poza tym "każdy ma się z tobą zgadzać?" WTF? Ja nie potrzebuję tego żebyś się ze mną zgadzał, piszę moją opinię co uważam, również nie uważam mojego podejścia za niezdrowego, uważam że gwałt jest obrzydliwy jak i że każdy gwałciciel jest zwykłą zmorą a popieranie gwałtu w jakiejolwiek formie i sytuacji uważam po prostu za obrzydliwe - takie jest moje zdanie, którego nie zmienię, najpierw sam zastanów się nad tym co piszesz i nad swoim patrzeniem na gwałt bo ja w przeciwieństwie do ciebie (broniącego tego gwałciciela) głównej bohaterki nie bronie :) jasno napisałem że dla mnie nikt nie jest pozytywny w filmie ani ona, ani również stary dziad gwałciciel gwałcący kobiety w swojej piwnicy, poza tym jak ci się nie podoba moje podejście nie musisz ze mną pisać, nie zapominaj że to ty odpowiedziałeś na mój komentarz ;)

ocenił(a) film na 9
Rrouge

i masz rację zło triumfuje - dziadek żyje :V

ocenił(a) film na 8
Rrouge

No do konkluzji nie dojdziemy - trudno.

ocenił(a) film na 6
Rrouge

No dokładnie. Gwałtu nie można niczym usprawiedliwić. Np tym co ten stary usprawiedliwiał że chce dziecko bo ona zabiła jego córkę (a to był wypadek, nie morderstwo). No i dziadek uważa że wszystko ok, tylko urodzi mu dziecko wbrew woli i będzie cacy. I tylko wbrew woli wsadza jej rurkę z nasieniem, no to skoro nie penisa to jest ok. I żyli długo i szczęśliwie. A gdyby to facet zabił jego córkę? To też by miał urodzić dziecko? Czy córka, matka, lub siostra mordercy miałyby to zrobić? Widzicie jaki to jest bezsens.

ocenił(a) film na 9
nano50

A co do 2 - jest oficjalnie potwierdzona ale Jane Levy nie ma w obsadzie wogóle, więc oj raczej prawdopodobnie nie skończy :D dziadek się będzie najwyraźniej "bawił" w chowanego z innymi.

nano50

Ale ty masz człowieku zgrzany łeb, wręcz obrzydliwie mi jest czytać twoje wypowiedzi popierające gwałt....aż strach że takie osobniki są, jak nie masz pojęcia o tym jak druzgoczący jest gwałt i uważasz że jest to mniejsza krzywda niż rabunek to naprawdę chyba masz małe i poronione pojęcie o gwałcie, poza tym za to co odwalił ten dziadek poszedł by siedzieć na jeszcze dłużej niż ta bohaterka :D w najlepszym wypadku trafił by do pokoju bez klamek bo to co robił wżadnym stopniu nie było normalne i żadna osoba zdrowa psychicznie by się do takich chorych akcji nie posunęła i by już stamtąd nie wyszedł. To prawda że w tej historii nie było pozytywnych postacii i blondzia i dziadek byli zdeprawowani, oboje na inny sposób i w obu wypadkach nic nie tłumaczy i nie usprawiedliwia ich akcji, jak już to oboje powinni gryźć ziemię.

ocenił(a) film na 8
KennyDeath

Zgadzam się, normalny na pewno nie był. :p

ocenił(a) film na 6
KennyDeath

No właśnie tak miało być w tym filmie. Nie było tam pozytywnych postaci. Może właśnie najbardziej współczuło się tej przetrzymywanej kobiecie bo chyba nie była taka zła a spowodowanie wypadku każdemu może się zdarzyć. Jednak ta trójka chcąca zabrać cała kasę niewidomemu i dziadek przetrzymujący kobiete w piwnicy i robiący jej dziecko bez jej woli to obrzydliwe. I jak on chciał wychowywać niemowlaka? Jak na niewidomego całkiem nieźle sobie radził ale jednak opieka nad dzieckiem w tym wieku? Nie wiadomo tez jak długo by się nim cieszył i też skąd pewność że kobieta od tak oddalaby mu dziecko, może by i tak uciekła. Albo wtedy gdy już by ją wypuścił by coś wymyśliła. Nie mówiąc że chyba by rodziła w domu i dziadek nie pomyślał że coś mogłoby pójść nie tak w czasie porodu. Tak czy inaczej nikomu tu nie można kibicować. Zwykli przestępcy. Jedynie co to dziadek miał prawo bronic domu jak to w USA i mu się upiekło wszystko ale został bez kasy i dziecka. Kobieta została z kasą ale że świadomością że może dziadek ja dopadnie albo policja znajdzie. Ale póki co żadne z tych dwojga kara nie spotkala- w sensie więzienie.

Penelope261988

I żadnego nie spotka XD z oficjalnego opisu 2 części która ma nawet w tym roku bodajże na wakacjach mieć premierę bo wszystko jest nagrane. To wynika że: Blondzia wogóle nie wraca bo Jane Levy nie brała udziału w 2 części i nie znajduje się w obsadzie więc pewnie jakaś czillera tam jest, więc już wątku tej lasi nie ma, za to Dziadulo uratował jakąś dziewczynkę z pożaru domu i postanowił gdzieś się zaszyć jeszcze bardziej w odosobnieniu, gdzieś w jakiejś tam chatce ma wychowywać to dziecko przez kilka lat, aż mają jakieś złole kryminalne wbić i porwać tą dziewczynę, no więc dziadek musi opuścić swoją oazę spokoju aby wyruszyć za bandziorami, rozprawić się z nimi w swoim stylu i uratować dziewczynę, choć brzmi to absurdalnie to naprawdę oficjalny synopsis 2 części xD

ocenił(a) film na 6

Oczywiście że kibicowałem dziadkowi, później może już nie w 100% bo to że przetrzymywał osobę w piwnicy która miała mu urodzić dziecko było chore, ale to Oni przyszli go okraść i to Oni wszystko zaczęli więc dlaczego miałoby być inaczej? Słaba mimo wszystko końcówka, jeśli blondyna miała uciec to najlepiej przy aucie, dziwnie że leżąc na deskach ostro pobita jeszcze była w stanie cokolwiek zrobić.

ocenił(a) film na 8

Nie tylko Ty! :)

A już myślałem, że tylko ja kibicowałem temu weteranowi. Gdyby to była produkcja brytyjska to kawałki tej gównarzerii latałyby po ścianach a na koniec ta cwaniara zostałaby w tej piwnicy na zawsze.

ocenił(a) film na 1

Ja też dziadkowi, a nie jakiejś pustej idiotce, dla której jedyny sposób na wyjście z biedy to okradanie ludzi.

ocenił(a) film na 6

Ja nikomu nie kobicowalam. Było mi obojętne kto tam przeżyje. Byłam jedynie ciekawa czy ta kobieta przypadkowo spowodowała wypadek czy pod wpływem alko i najważniejsze czy udzielała pierwszej pomocy oraz wezwała pogotowie bo tak nie mogę ocenić czy słusznie czy nie jej nie skazali. Najlepiej by było żeby na koniec pies zagryzł te kobiete a dziadek trafił do paki gdy policja odkryła ze więził kobiete. Każdy by wtedy dostał to na co zasłużył. Może będzie druga część bo odczuwa się niedosyt.

ocenił(a) film na 9
Penelope261988

Nie do końca bo pewnie pieseła by złapali i go uśpili :( Co do 2 Część - jest potwierdzona, nawet więcej, już wszystko jest nagrane i nagrania zakończyły się w październiku ubiegłego roku, premiera ma być w tym roku na wakacjach (bodajże sierpień) aczkolwiek już na 90% bez udziału Jane Levy. Nigdzie nie ma wspominek o tym żeby aktorka brała udział w 2 części ani fabuła na to nie wskazuje. Poza tym Jane Levy była zajęta będąc na planie serialu Zoey's Extraordinary Playlist gdzie gra główną rolę. Powraca Stephen Lang w roli dziadola który jak można wyczytać z fabuły (która również jest już ujawniona a raczje no taka zapowiedź) miał jakiś czas po wydarzeniach z 1 części uratować jakieś dziecko z pożaru domu, po czym odciął się jeszcze bardziej od reszty społeczeństwa i zaszył w jakiejś tam chacie gdzie wychowywał jakąś tam dziewczynkę przez kilka lat w spokoju (co ma jakiś sens, skoro w pewnym sensie miał "córkę" to nie musiał już ganiać za blondzią), no ale pojawia się grupa jakichś przestępców którzy uprowadzają dziewczynę no i wtedy Dziadek jest zmuszony do opuszczenia swojej spokojnej przystani i wyruszenia w ślad za kryminalistami aby się nimi zająć w swoim znanym stylu i uratować dziewczynę.


No więc prezentuje się to tak że dziadek w 2 części ma być bardziej pozytywną postacią jak widać. Nie powiem, brzmi to ciekawie.

ocenił(a) film na 6
Rrouge

A no proszę. No to brzmi ciekawie i rozsądnie. No możliwe że po prostu najpierw postradal jednak zmysły po stracie corki ze chciał zrobić na siłę dziecko tamtej lub innej kobiecie ale teraz będzie wyglądało to lepiej. Wiadomo że jest już ciut za stary na adopcję ale po prostu uratował kogoś z pożaru i jeśli ta dziewczynka nie miała rodziny placzacej po niej to jest ok. Ja myślałam że jak powstanie kolejna część to dziadek porwie np córkę tej złodziejki, w sensie ok ty blondyno masz moja kasę a ja w zamian biorę twoja siostrę. Co też jest przestępstwem ale powiedzmy byłoby takie oko za oko ale wtedy aktorka musiałaby zagrać lub mogliby zrobić ze zginie np w wypadku i wtedy dziadek weźmie jej siostrę na wychowanie. Ale i tak by musieli wymyślić co dalej z fabuła, czy ktoś będzie chciał odzyskać dziewczynkę (jak wiadomo matka miała ja raczej gdzieś) albo sama dziewczynka w pewnym momencie chciałaby uciec. Tak czy inaczej poszli w innym kierunku i nawet ok. :)

ocenił(a) film na 5
Penelope261988

Zdecydowanie kibicowałem weteranowi. Trochę mnie zmieszało jak zobaczyłem co się dzieje w piwnicy ale i tak najważniejsze dowalić złodziejaszkom. Stary żołnierz bardzo mocno skrzywdzony przez życie .... za te kasę ani oczu ani córki nie odzyska. Pogubił się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones