PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431889}

Niezwykły dzień Panny Pettigrew

Miss Pettigrew Lives for a Day
7,5 13 578
ocen
7,5 10 1 13578
Niezwykły dzień Panny Pettigrew
powrót do forum filmu Niezwykły dzień Panny Pettigrew

Niesamowity

ocenił(a) film na 8

Rzadko udaje się połączyć Historie milosną, Musical, Komedie i Dramat w jednym. Trzeba być
prawdziwym wirtuozem by nie przesadzić i odpowiednio wymieszać te pozornie różne gatunki.
Bharatowi Nalluri się to udało. Historia jest urocza i urzeka klimatem końca lat 30-tych XX
wieku Można się pośmiać i wzruszyć. A wszystko za sprawą znakomitych kreacji aktorskich.
Frances McDormand podbila mojej serce rola w "Fargo" a Amy adams od dawna jest przeze
mnie uwielbiana. W zasadzie ciężko stwierdzic, ktora z nich jest w tym filmie lepsza (no ok Amy
jednak wiedzie prym). Delysia jest niesamowita, taka zmienne i kokieteryjna. I ten jej glosik :P
Natomiast Frances gra róznymi emocjami. Potrafi rozbzawic swoim sztywniactwem ale i
poruszyć w dramatycznych scenach. Podsumowując cudowny miszmaż na popraw humoru.
Dawno nie bawiłem sie tak dobrze przy filmie.

9/10

ocenił(a) film na 9
Jarek Bachanek

Ah, w zupełności się zgadzam! Uroczy film, idealny na niedzielne popołudnie. Amy Adams kolejny raz oczarowała mnie swoją grą, a tak jak Frances McDormand zawsze mnie wkurza (choć gra dobrze), tutaj była bezbłędna. Choć z oczywistych względów podobała mi się w tym filmie również postać Michaela, Lee Pace nigdy nie zawodzi, szczególnie gdy gra "złych" chłopców. Każda postać w tym filmie była bardzo charakterystyczna, zapadała w pamięć. Warto obejrzeć chociażby dla klimatu przedwojennego Londynu, piękne stroje, fryzury, makijaże. Przykład przepychu w mieszkaniu Nicka, w porównaniu do skrajnego ubóstwa ulic. Jedzenie walające się po podłodze i głodna panna Pettigrew zjadająca ogórki zdjęte z powiek. Dużo kontrastów. Ale film na prawdę podnoszący na duchu. Do śmiechu i do łez.

Również 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones