PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31374}

Nikomu ani słowa

Don't Say a Word
7,0 24 637
ocen
7,0 10 1 24637
5,8 4
oceny krytyków
Nikomu ani słowa
powrót do forum filmu Nikomu ani słowa

Świetna fabuła, moim zdaniem nawet w połowie nie wykorzystała swojego potencjału. Nie ma się co oszukiwać drogi filmwebowiczu, to kino niezbyt wysokich lotów, nawet dla tak niewymagającego kinomaniaka jak ja. Film ogląda się dość przyjemnie, akcja nie ciągnie się jak flaki z olejem a wręcz przeciwnie, widz się nie nudzi, jednak dość często i obficie zalatuje tanim amerykańskim kinem sensacyjnym. Kilka wręcz komicznych sytuacji, gdy porywacze dzwonią do matki porwanej dziewczynki, ona sobie śpi.. :D Kumacie, przykimała sobie !? Wie, że jej córka rozstała porwana, że grozi jej najgorsze, a ona śpi. Ta scena rozwaliła mnie dobitne, równie jak ta, kiedy owa matka ledwo żywa, z nogą w gipsie na wyciągu, nagle podnosi się, okłada uzbrojonego silnego murzyna i katuje go na śmierć. Trochę kiczowate i nieprawdopodobne, nie uważacie? Scena pod koniec filmu, kiedy dosłownie w ostatniej sekundzie pojawia się policjantka i jakoś tragiczna wręcz sytuacja dla głównego bohatera staje się nagle znakomita, i wszystko kończy się jak w komedii romantycznej. Kicz kicz i jeszcze raz kicz, niestety. Film ocenił bym na 5, gdyby nie dobra rola Brittany Murphy, więc + 1 i ostatecznie daję 6/10.

ocenił(a) film na 5
TubylecBetonu

Typowy amerykański thriller ,zalatujący kiczowatymi i przewidywalnymi scenami.
Sama fabuła filmu wydaje się być dosyć ciekawa. Gdyby twórcy przyłożyli się nieco bardziej to mógł być na prawdę bardzo dobry film. Ale cóż ,niestety do tego nie doszło i mimo świetnej obsady ''Nikomu ani słowa'' stał się nie bardzo dobry ,a bardzo przeciętny. Za dużo irytujących momentów oraz postaci drugoplanowych.
Plusy to z pewnością M.Douglas , wartka akcja, oraz sam temat uprowadzenia dziecka i wymianę go na informację. Powiedzmy jeszcze ,że S. Bean i B.Murphy grają całkiem przyzwoicie.
Dla mnie całość max. na 6/10
pozdrawiam

TubylecBetonu

znafcy sie zlecieli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones