PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839289}

Obcy pasażer

Shadow in the Cloud
4,5 2 493
oceny
4,5 10 1 2493
Obcy pasażer
powrót do forum filmu Obcy pasażer

Dziś obejrzałem w TV. Pomysł na horror rozgrywający się na pokładzie (lecącego) bombowca rozpalił moją wyobraźnię, podobnie jak (przyznaję się bez bicia) nadobne oblicze pani Moretz. Jeśli przymknąć oko na braki w realiźmie (było ich niemało), bawiłem się całkiem dobrze. Fajnie odwzorowali klaustrofobiczne wnętrze B-17 i niełatwe warunki pracy strzelca pokładowego. Szkoda tylko, że narracja jest stronnicza: bohaterka jest niezniszczalna, odważna i samodzielna, natomiast faceci to szowinistyczne, chamskie świnie bez szans na przeżycie. Wisienką na torcie jest scena, w której po wyjaśnieniu pana potwora protagonistka siada sobie i karmi dziecię... normalnie Matka (nie)Polka, front przełamie i w międzyczasie rosół ugotuje... Jako niezobowiązująca rozrywka na niedzielny wieczór film jest w sam raz. Odradzam natomiast oglądać go fanom lotnictwa bombowego z 2 wojny, ponieważ mogą nabawić się czkawki z przerzutami.
P.S. Duuuży plus za Kate Bush podczas napisów końcowych. Kasia Krzaczek robi robotę nawet po 35 latach od premiery "Hounds of Love".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones