PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839289}

Obcy pasażer

Shadow in the Cloud
4,5 2 491
ocen
4,5 10 1 2491
Obcy pasażer
powrót do forum filmu Obcy pasażer

Powiew świeżości

ocenił(a) film na 7

Bawiłem się doskonale i ubolewam, że dzisiejsze kino nie potrafi podejść do rozrywki w tak naturalny sposób jak ten film.
Największą jego zaletą jest to, że nie udaje czegoś czym nie jest. Pierwsza połowa buduje jakieś napięcie, trochę tajemniczości, wprowadzanie bohaterów. W tym momencie jeszcze nie wiesz w którą stronę to wszystko się potoczy.
Natomiast w drugiej połowie zmienia się klimat na typowo rozrywkowy. Twórcy nie próbują na siłę utrzymywać tajemniczości czy napięcia. Grają w otwarte karty i to mnie przekonuje do tego filmu. Jest absurdalna fabuła z jakimiś małymi twistami, jest mutant, jest naginanie praw fizyki, doskonale to wszystko podkreśla odpowiednia muzyka. Podobał mi się też zabieg równoczesnego prowadzenia dwóch wątków związanych ze zbliżającym się niebezpieczeństwem, które uderza w tym samym momencie i jest niejako niezależne od siebie.
Przyznam również, że kompletnie mi nie przeszkadzały ultra-feministyczne treści ponieważ czułem, że twórcy nie próbowali ich ukryć, a wręcz przeciwnie. Wyeksponowali je jednocześnie puszczając oczko do widza.

ocenił(a) film na 7
ketam

Fajnie:-) Też się ubawiłam jak rzadko i jeśli to przypadek,to życzyłabym sobie więcej takich przypadków w kinie. Co do" treści feministycznych" ,które uważam za kanwę tej zabawy,można by dyskutować czy przeszkadzają,czy raczej podkreślają swoją absurdalność. Moim zdaniem, dobór aktorki powinien dawać jasną odpowiedź. Zgadzam się w 100%,że ten film niczego nie udaje..nie próbuje (reżyser) wpuścić nas do realnego świata. Trzyma nas zawieszonych na lince jak tę latającą puszkę przez niemal cały film. Dopiero w samej końcówce,gdy wpatrzeni w karmiącą Chloe mężczyźni, linka zostaje odcięta i możemy zacząć się śmiać : witamy w realnym świecie,kochani widzowie(na masce samolotu ). Ponieważ jestem kobietą,uważam że wszystkie idee,naprawdę ważne i piękne,można wykorzystać w haniebnych celach,przede wszystkim, dla władzy. I tak-kobieta walcząca o równość i swoje prawa w patrialchalnym świecie ciągłych wojen i strat, również została wykorzystana. Stąd dziś ..feminizm kojarzy się raczej z czymś negatywnym,niż z tym co powinien, walką o wolność,równość i spokój. Ta zdegenerowana dziś idea,wyrosła z cierpienia i ucisku kobiet,które były całkowicie podporządkowane mężczyźnie,niemal w każdym zakątku Ziemi(do dziś w wielu miejscach i kulturach,kobiety są traktowane strasznie). Oczywiście,wszystko co piszę nie dotyczy tego filmu,który tylko daje zarys do tych rozważań i bardzo dobrze,bo akurat ten film miał bawić absurdalnie jako całość..a przy okazji ten absurd obnażyć. Zlecenie zostało wykonane,moim zdaniem, w 100% ,a że mamy takie czasy,w których absurd goni absurd i zwyczajny, niegroźny wirus zamyka ludzi w swoich domach, to i kicz zamierzony zamiast bawić, staje się gatunkowym potworem ;-)) . Uff! ps.ewentualne błędy proszę samemu skorygować,bo na małym ekranie nie widzę co piszę he he .
Pozdrawiam

ketam

Powiew świeżości!? No bez jaj, gniot jakich teraz pełno, absurdalnych, wszechobecnych superbohaterów w pelerynkach i bez, prymitywnych i nuuudnych...

honky2000

Oni sobie jaja robia pisac takie pierduly ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones