PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

Obecność 2

The Conjuring 2
7,1 128 585
ocen
7,1 10 1 128585
6,1 13
ocen krytyków
Obecność 2
powrót do forum filmu Obecność 2

Nie wiem moze oglądam za mało horrorów

ocenił(a) film na 5
Thirteen13

Nie tylko ty ;) film był słaby, nudny, dłużył się, mase jump scenek, tylko na początku w miarę sie bałem a tak to klapa :P I to nie ma nic wspólnego z tym, że ogladasz mało horrorów ;) ja ogladam ich sporo a jakoś ten mi sie nie spodobał ;))

ocenił(a) film na 6
NickManu333

Racja, na początku jeszcze motyw z tą piwnicą był lekko straszny, a reszta nudna, film bardziej podpialbym pod cos w stylu thrillera. Ale Valak byl nawet calkiem smieszny, wiec ujdzie.

manga_maniak

Thriller i horror to ten sam gatunek z małą różnicą - w tym pierwszym wydarzenia są rzeczywiste, w drugim paranormalne. Nikt nigdy nie powiedział, że horror ma straszyć. Raczej trzymać w napięciu i budzić niepokój.

ocenił(a) film na 7
Rinkelwald

JEZU! Jesteś pierwszą osobą jaką widzę, która wie czym jest horror!

ocenił(a) film na 8
Heklo

No nie pierwszą, jednakże problem obecności 2 jest taki że zamiast wywolywqć niepokój to straszy tylko podczas jump scenek, na dodatek jest ich tyle że nie da się oglądać tego filmu, obecność 1 miała jump scenki ale zdecydowanie mniej i wywo0ywała niepokój w przeciwieństwie do 2.

ocenił(a) film na 3
Heklo

To jest stara definicja. Dzisiaj horror może być obrzydliwy i nie musi być o zjawiskach nadnaturalnych.

ocenił(a) film na 10
Rinkelwald

nie do konca ten sam w horrorze tez moze byc realne zagrozenie bez zjawisk paranormlanych

Rinkelwald

Nie wiem, skąd wziąłeś te definicje. Horror wywodzi się od słowa "horrify", które oznacza "przerażać", zatem horror ma straszyć, bo "straszyć" to synonim słowa "przerażać".

ebleble

Słowo "horror" wywodzi się z łaciny i znaczy "strach". Jak pisałem kiedyś: dla mnie thriller i horror mają budzić te same odczucia, czyli niepokój, napięcie itd. Strach jest w tym przypadku wypadkową poszczególnych emocji budowanych przez samą grozę w filmie. Innymi słowy thriller może być bardzo straszny, przerażający i powodujący zawał serca, a horror może być spokojny, monotonny, niewywołujący strachu.

Rinkelwald

Nie do końca. Thriller ma raczej dostarczyć dreszczyku emocji, a horror straszyć. Horror też nie wymaga zjawisk paranormalnych, patrz np. 8 pasażer Nostromo. A thriller nie musi być realistyczny, jak np. Incepcja

Rextens

8 pasażer Nostromo jest horrorem ze względu na występujące zjawiska paranormalne, czyli chociażby postać Obcego. Incepcja też wykorzystuje ten motyw, ale ze względu na konstrukcję historii jest bardziej sci-fi więc ma podstawy naukowe, stąd thriller.

Rinkelwald

Obcy w żaden sposób nie jest paranormalny. Jest to obca forma życia, nie jest duchem, demonem, wampirem, zombie itp.

Inny przykład to srpski film, w którym w ogóle nie ma już nic nadnaturalnego

Rextens

Obcy jest szczególnym przypadkiem, bo jest klasyfikowany jako horror głównie ze względu na mnogość scen gore (krew, niecenzurowana przemoc). Podobnie Srpski film, który wymieniłeś. W każdym razie zbaczamy już z tematu, którego sednem był fakt, że horror nie musi być straszny, żeby nim być np. Zmierzch.

ocenił(a) film na 9
NickManu333

A szwenki, kolorystyka, muzyka, gra aktorska, stylizacja?

ocenił(a) film na 10
NickManu333

sam jestes nudny i slaby baran i gowno sie znasz

ocenił(a) film na 5
hercules38

Najwidoczniej mało widziałeś dobrych horrorów jak ten za taki uważasz ;)

ocenił(a) film na 9
NickManu333

To pochwal się kilkoma tytułami horrorów, które uważasz za dobre ;)

ocenił(a) film na 5
tieroo

Nie wymieniając klasyków jak "Omen", mogę polecić "The Witch" z 2015 , świetny klimatyczny horror trzymający w napięciu, coś nowego i świeżego wśród horrorów w dzisiejszych czasach. Pozbawiony jakichkolwiek jump scenek i innych sposobów strasznienia widza tego typu zagraniami jak w przypadku "Obecności 2". The Witch ma poprostu niepowtarzalny klimat ;) choć nie mówię, że jest to idealny horror, bo takiego nie ma moim zdaniem.

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 7
NickManu333

Moim zdaniem The Witch jest nudne jak flaki z olejem, Wiem że ten film oglądałam, pamiętam tą dziewczynkę w roli głównej, kozła... nic więcej nie zapadło mi w pamięci.
Nie twierdzę, że Conjuring 2 jest jakieś wybitne. Dość klasyczna fabuła, dobrze zrobiony. Film mnie nie przestraszył, ale horrorów przestałam się bać jakieś 10 lat temu. Był dokładnie tym czego się po nim spodziewałam.

NickManu333

Muminki i Tabaluge? Bo wątpię żebyś jakikolwiek horror ogladał.

ocenił(a) film na 5
Thirteen13

to samo, bardziej śmieszny niż straszny, zastanawiałam się czy miał to być czarny humor czy po prostu coś nie wyszło ;)

ocenił(a) film na 6
evildead16

Dokladnie, ta zakonnica byla komiczna, ja tam mialem niezly ubaw, tylko ze 90% to byly nudy i jakis film obyczajowy.
Ja akceptuje tylko 2 sposoby robienia horrorow, albo czarny humor po calosci (Koszmary, jakies gore) albo sranie w majty (no i niestety zadnego jeszcze mocnego horroru, ktory niebylby komiczny nie mialem okazji zobaczyc). Obecnosci niestety daleko do horroru, moglaby byc chociaz straszna.

manga_maniak

co bys chcial zobaczyc na swoim 13 calowym acerze zeby cie wystraszylo? na co liczysz? xD

madrit

na kapitana amerykę 4 ;)

całuski babcia Fiona

manga_maniak

Obejrzyj sobie The Others z 2001.
Nawiedzony z 1995. Straszny może nie jest ale jest to piękna opowieść o utracie i miłości. Plus wspaniała muzyka w tle.

Jeszcze jeden horror kiedyś oglądałem, który mi się bardzo podobał. Głównym bohaterem był chyba pisarz, który otrzymał w spadku olbrzymi dom. Nie chciał go za bardzo przyjąć ale to zrobił. W krótce się okazało, że w tym domu mieszka ktoś jeszcze. Ten horror pochodzi z lat 70 bodajże.

forek23

Tu jest fragment ścieżki dźwiękowej filmu Haunted. WArto ten film obejrzeć chociażby dla przepięknej Kate Beckinsale i Aidana Quinna.

https://www.youtube.com/watch?v=mjipOlKjjI0

A ten horror z lat 70 nazywał się Zemsta po latach. I jest z 1980. Uwielbiam ten film, ma wspaniałą atmosferę grozy.

ocenił(a) film na 8
manga_maniak

Polecisz najstraszniejsze horrory wg Ciebie?

ocenił(a) film na 1
evildead16

DOKLADNIE , ja czulem sie jakbym ogladal jakas parodie

Dawidd_filmaniak

no chyba nie młody czlowieku nie znasz sie na kinematografii, jakbyś był fanem kina od początku jego istnienia i miał 89 lat(tak jak ja) i przeżył drugą wojne swiatową ipoł pierwszej(tak jak ja) to bardziej bys docenil ten film. jako specjalistka gorąco polecam film kapitan ameryka wszystciuteńkie filmiki z jego udziałem! jak dla mnie BOOOOOMBA!!!!!

dziekuje wszystkim za uwagę


całuski babcia fiona

ocenił(a) film na 1
olizer089

gorszegp filmu nie widzialem stary czlowieku nie wiek sie liczy . parodia nie horror

Dawidd_filmaniak

Nie jaki Dawid filmaniak bedzie mnie pouczał, tak? Młody człowieku ty nawet nie wiesz jak jest zbudowana kamera!!!

ocenił(a) film na 1
olizer089

jaki ty jestes uposledzony to az mi ciebie szkoda , czy ja oceniam kamere czy film hah nie pograzaj sie

Dawidd_filmaniak

Dla twojej wiadomości jestem kobietą i lepiej się nie odzywaj wogóle skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia. Jak mawiała moja prababka mowa jest srebrem a milczenie złotem.

Dawidd_filmaniak

A'propos bez kamery filmu nie nakręcisz tygrysku

olizer089

To jakieś szaleństwo ...

Radiw84

Jakie znowu szaleństwo panie?! O co ci chodzi?

ocenił(a) film na 9
olizer089

Ale łykają. xD

Mickie_Black

(To prawda XDD) Ale xd co to wogóle za słowo czy wy młodzi ludzie nie znacie mowy ojczystej czy żal wam jej głosić na prawo i lewo. Pamiętajcie mali Polacy po prostu głoście polszczyznę.

ocenił(a) film na 2
Thirteen13

Horrorów nie oglądam, bo najzwyczajniej w świecie nie lubię tego gatunku. Na obecność poszedłem, bo namówił mnie kolega no i miałem też nadzieję, że obejrzenie horroru w kinie sprawi, że po raz pierwszy będę przerażony. Niestety z kina wyszliśmy rozczarowani (4 osoby). Inteligencja bohaterów jest zaskakująco niska, zachowują się gorzej niż dzieciaki, jedyne momenty, w których miałem gęsią skórkę to niestety jump scary z głośnym 'wybuchem' muzyki. Design tych zjaw, potworów, też był krótko mówiąc średni. W niektórych scenach wyglądało to dosyć komicznie. Coś jest nie tak z tymi horrorami jeśli przerażony czuję się na dobrym thrillerze a horror oglądam z politowaniem przyglądając się losom bohaterów.

ocenił(a) film na 6
Leworeczny

Dokladnie tak jak mowisz, taki niestety jest wyglad tych wszystkich "strasznych" horrorow, znajomi zamykali oczy jak widzieli zakonnice, ja bylem nia zazenowany, film podpialbym pod jakis komediodramat albo fantasy

ocenił(a) film na 7
Leworeczny

Skoro horrorów nie lubisz to szczerze mówiąc troche głupio tutaj się wypowiadać na ten temat. To tak jakbym ja obejrzała film sportowy (nienawidzę sportowych filmów) który jest naprawdę dobry, a ja bym pisała że film do dupy. Skoro nie lubię sportowych to najzwyczajnie na świecie ich nie ogladam i nie ma takiej siły ktora by mnie zaciągnęła do kina na owy film.

ocenił(a) film na 2
diavolo0801

Dlaczego głupio? Nigdy wcześniej nie oglądałem horroru, który ma aż tak pozytywne opinie, które były na tyle zachęcające, że nic dziwnego, że dałem się skusić i obejrzałem ten film. Wcześniej były to jedynie produkcje pokroju "Koszmaru minionego lata". Podobał mi się "Candyman", ale "Obecność" jest po prostu przereklamowana do granic możliwości.

ocenił(a) film na 7
Leworeczny

To zależy która część. Obecność 2 oglądając miałam wrażenie ze oglądam Naznaczonego ale za to jedynka była rewelacyjna.

ocenił(a) film na 6
diavolo0801

Za malo horroru w horrorze.

diavolo0801

Ee sorki, że tak się wtrącam w środku tematu, ale właśnie zamierzam obejrzeć druga część, i tak jak powyżej napisałeś/aś jedynka była mocna, powiem nawet, że się bałam i tak teraz sobie myślę czy dwójka też jest straszna ( a oglądałam sporo horrorów i żaden nie był taki straszny ) , ale z tego co piszecie to pewnie dwu godzinna nuda :(

ocenił(a) film na 7
Daniela_Lujan_87

Jedynka byla dużo fajniejsza. Jak oglądałaś Naznaczonego to dwojka była łudząco podobna. Aczkolwiek nie żałuje że obejrzałam ponieważ i tak była lepsza od setki horrorów które widziałam już.

Thirteen13

Myslalam, ze tylko ja... jesli chodzi o mnie to film mnie wystraszyl, ale historia byla tak nudna, ze z ulga wyszlam z kina.

Thirteen13

Nie tylko ty. Podczas filmu przestraszyłam się tylko raz, może dwa razy, ale ogólnie to się zastanawiałam czy ja tam poszłam na jakiś kabaret, czy komedię romantyczną o Edzie i Lorraine, haha. XD Według mnie najstraszniejszy był Valak, chociaż też jakoś nie straszył. A jak zobaczyłam tego "złowrogiego" który się z psa przekształcił, to mi się śmiać chciało. Dobrzy aktorzy, dobry reżyser ale film słaby...

ocenił(a) film na 6
Thirteen13

Powiem tak: nigdy nie oglądam horrorów, bo od dzieciństwa mam uraz do tego gatunku po obejrzeniu "Omena" w wieku 4 czy 5 lat. Na "Obecność 2" poszłam z koleżankami i nie wiem, może coś ze mną jest nie tak, ale w ogóle się nie bałam. Film jest zupełnie przewidywalny, cały czas intuicyjnie wiedziałam, co się za chwilę stanie, więc zero zaskoczenia. Ani razu nawet nie podskoczyłam na fotelu. Właściwie to często mi się nawet śmiać chciało (większość sali też się śmiała). W tym filmie nie ma zupełnie nic strasznego. Mnie to przypominało "Straszny film". Duch dziadka jest wręcz momentami zabawny, zakonnica wzbudza tylko politowanie, a pies zmieniający się w złowrogiego pana i tenże pan to już zupełna komedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones