PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110795}

Obrońca

Tom yum goong
7,3 9 332
oceny
7,3 10 1 9332
Obrońca
powrót do forum filmu Obrońca

sceny walk 8, reszta 2, średnia-5

ocenił(a) film na 4
bubu84

100% racji.
Ta "reszta" dosłownie tragiczna!

ocenił(a) film na 9
filipbaza

To przestań oglądać "tragiczne" azjatyckie kino i przeżuć się na inteligentne i w 100% rewelacyjną fabułą amerykańskie kino walk.

ocenił(a) film na 7
bubu84

walki 8, pomysł 6, przedstawienie historii 2

ocenił(a) film na 10
bubu84

Pokaż mi sceny walki na 10 według Ciebie, a z resztą nie chcę, lepszych nie znajdziesz, więc szkoda mojego i Twojego czasu. Weźcie pod uwagę, że film jest robiony pod kulturą tajlandzką, nie amerykańską do czego większość jest przyzwyczajona, to daje zupełnie inny pogląd na fabułę pały.

ocenił(a) film na 5
ristoc

ristoc pała to może Ci mózg zlasowała, bo portal ten nie ma na celu obrażania ludzi, tylko wyrażania swoich subiektywnych poglądów,a tu u Ciebie kiepsko z zrozumieniem, że inni mają prawo do swoich poglądów. Moim zdaniem na 10 (arcydzieło) w filmie składa się nie tylko genialna naparzanka i ocena 8 (bardzo dobry) nieźle oddaje odbiór filmu, nie tylko mój, co widać po wpisach powyżej. Prawda jest taka, że u większości 8,9 i 10 odróżnia odrobina subiektywnej dla każdego magii, gdyż każdy troszeczkę inaczej odbiera wartość artystyczną dzieła jakim jest film. Prawie każdy film z 8 warto zobaczyć i jest to na prawdę mocna ocena. Aktor zagrał genialnie, sceny są świetne, ale do mojej 10 potrzeba paru innych rzeczy: nie podoba mi się reżyseria, zdjęcia, kadr, sposób kreowania przestrzeni filmowej. Tajlandia czy USA dla mnie nie ma znaczenia. To, że coś jest z Tajlandii nie ma taryfy ulgowej. Jeśli coś jest z USA nie zawsze jest odbierane jako dobry smak, a przyzwyczajenia to już znowu subiektywna sfera, której nijak nie wymierzysz... więc twoją polemikę uważam za co najmniej chybioną.

Bez urazy, ale świat będzie lepszy i więcej zyska jeśli będziemy dyskutować i uwrażliwiać się na cudze wartości bez rzucania bezsensownych wyzwisk.

ocenił(a) film na 10
bubu84

Brawo, mówisz o lepszym świecie bez wyzwisk a sam takowym zaczynasz wypowiedź. Mistrz. Dla mnie film jest arcydziełem i takim pozostanie, nie widziałem nigdy lepszych scen walki i zobaczę może dopiero w drugiej części. Jeśli wolisz akcję z "kilkoma" cięciami na sekundę to rzeczywiście te sceny walk wtedy nie są na 10.

użytkownik usunięty
ristoc

Obejrzyj sobie Ninja: Cień łzy. Film amerykański, a z bardzo długimi ujęciami walk, a w dojo nawet bez jednego cięcia.
Mogę zrozumieć zjechanie i zwymyślanie jakiegoś faszysty, kretyna czy ćwoka, ale obrażanie wszystkich z definicji, którzy się z Tobą nie zgadzają świadczy o tym, żeś kutafon zasługujący tylko na lekcje pod tytułem Magiel.

ocenił(a) film na 9
bubu84

Zgadzam się ,oprócz świetnych walk trochę wiało nudą i ten rzut słoniem...

ocenił(a) film na 9
simon3333

Nudny film i dajesz 9.. kolego sam sobie przeczysz. Zresztą ristoc słusznie napisał. Film robiony przez kraj który mało liczy się w świecie kina. Może lepszy wg. ciebie jest np.. Never Back Down, DOA: Dead or Alive albo Tekken ? Kaktycznie te filmu maja oszałamiającą fabułę. Sorry, ale amerykańskie naciągane "mordobicia" w większości są denne. Tutaj króluje azjatyckie kino z Ip Manem na czele. Filmami takimi jak Raid, The Grandmaster czy Jing wu ying xiong. Ale co tam oglądaj sobie co tam chcesz.

ocenił(a) film na 9
SquizzI

Akurat nie musisz mi przedstawiać filmów azjatyckich bo dobrze je znam i z takimi panami jak Donnie Yen, Tony Jaa, Sammo Hung Kam-Bo,Jacky Wu czy Andy On oglądałem praktycznie wszystkie filmy.Raid także kozak i czekam na dwójeczkę tak samo jak na to http://www.youtube.com/watch?v=6mctp5g_-_I Z amerykańskich kopanek praktycznie tylko Scott .Adkins trzyma poziom.Pozdro :)

ocenił(a) film na 9
simon3333

Ooo konkret odpowiedź. To mi się podoba :) Do Adkinsa odoam jeszcze Michael Jai White :)
Pozdro :)

ocenił(a) film na 9
SquizzI

Michael Jai White spoko aktor ale praktycznie tylko jego 4 filmy to typowe akcyjniaki/nawalanki :
Champion 2
Blood and Bone
Po prostu walcz 2
Uniwersalny żołnierz 2
Teraz raczej gra w samych chałkach...

ocenił(a) film na 9
simon3333

Tak jak mówisz. Sporo filmów 4 konkretne.

ocenił(a) film na 9
SquizzI

No i oczywiście Jason Statham.
W jego przypadku chciałbym aby zagrał rolę z która każdy by go od razu utożsamiał.Niby jest to Transporter ale chodzi mi o coś mocniejszego,tak jak wszyscy kojarzą Stallona z Rocky i Rambo a Arnolda z Terminatorem i Predatorem.
Statham gra ostatnio wszędzie prawie takie same role.
Moja wielka nadzieja w Tomie Hardy bo według mnie to człowiek młodego pokolenia posiadający największe zaplecze aktorskie, grający w filmach może nie typowo akcji ale się o nie ocierających.

ocenił(a) film na 9
simon3333

No fakt zapomniałem o nim :) Mój 10/10 Może masz racje co do niego, ale każdy film z jego udziałem się dobrze ogląda. Ostatnio oglądałem Parkera. Mało tam walki, ale film się ciekawie oglądało.
Może coś o tych aktorach ?
Tony Jaa - jego nie trzeba przedstawiać. Mam nadzieje, że jeszcze coś z nim wyjdzie.
Iko Uwais - po obejrzeniu Raid koleś mi zaimponował. Czekam na Raid 2 i mam nadzieje, że będzie więcej filmów.
Daniel O'Neill - mi się podobał w Bangkok Adrenaline kretyńsko skomentowany prze jakiegoś gimbusa który myśli, że w Tajlandii dysponują takimi efektami specjalnymi jak w Hollywood. Mi się film podobał i jego sceny walk.

ocenił(a) film na 9
SquizzI

Z bialych jeszcze Gary Daniels i Cyril Raffaelli jest niezly.Jednak ogolnie tak jak piszesz kino azjartckie bije na glowe te amerykanskie gnioty gdzie teraz w filmach akcj graja jakies nastolatki urody Justina Biebera ratujace swiat.W Azji raczej caly czas nawalanki beda trzymaly poziom bo walki to ich tradycja.

ocenił(a) film na 9
simon3333

Raffaelliego znam. Świetna rola w 13 Dzielnica i Pocałunek smoka szkoda że tu drugoplanowa . W Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy też dobrze zagrał. Tego Garego Danielsa przeglądałem filmografie i widzę, że ma kilka dobrych tytułów, ale średnio go kojarzę :)

ocenił(a) film na 5
bubu84

Dokładnie mam te same odczucia

ocenił(a) film na 5
bubu84

powiem tak: początek dość tragiczny, scenariusz trochę bez ładu i składu, chaotyczny... chciałem dać nawet 2 bo już przysypiałem... w sumie pierwsze 30 minut można pominąć a opis zająłby kilka zdań... ;]
ale... tak od momentu walki koło pociągu sceny walki są dobre, coraz ciekawsze... potem nawet bardzo dobre... przykuwają uwagę, dobrze pokazane, pod koniec wszystko łączy się jakoś to w całość, filozofia i słonie + ładnie pokazane walki i już można nie skreślać tego filmu
trzeba tylko każdemu powiedzieć trzeba wy3mał albo przewinął te 30 minut albo nawet pół filmu... ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones