PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120621}

Oligarcha

Oligarkh
6,9 469
ocen
6,9 10 1 469
Oligarcha
powrót do forum filmu Oligarcha

cała historia świetnie opowiedziana, film pomimo swojego czasu trwania wcale nie nudzi, a nawet wciąga coraz bardziej. Jedyne, do czego mam zarzuty, to właśnie realizm.

Dalej będą SPOILERY

Moje zastrzeżenia:
- zamach na Płatona - ci zamachowcy nie zauważyli, że on wsiadł do auta jakiejś laski? Nie śledzili go wcześniej (przecież to musieli być profesjonaliści)?
- śmierć Koretsky'ego i tego generała z Syberii - takie osobistości, a przyszli na takie podejrzane spotkanie bez obstawy?
- zatopienie statku - może i się nie znam, ale czy takie coś w ogóle byłoby możliwe
- informacja o śmierci oligarchy - nie znaleziono ciała a uznali go za zmarłego?
- scena pobicia na cmentarzu - nie poznali go?!

Za dużo tego było żebym mógł dać wyżej niż 8.

ocenił(a) film na 9
guliver_filmweb

To co zauważyłam
- zabili też obstawe :)
- śmierć Płatona - ciała w samochodzie były całkiem zwęglone, to zostało powiedziane
- na cmentarzu milicja sowiecka zachowała się chyba bardzo realistycznie i prawdopodobnie :) Agresja i alkoholizm to sowiecki realizm. Poznali czy nie poznali - bez znaczenia. Mieli okazję wyładować agresję.

Zgadzam się, że wyjątkowo dobrze opowiedziana historia, świetna realizacja, świetne tempo, nie dłuży się ani przez moment. Nie jest nudny, a to pierwsze przykazanie dla filmu :)

ocenił(a) film na 8
potasznia

Nie chodzi o to że go pobili ale o to że w ogóle nie okazali zaskoczenia gdy go zobaczyli (przecież myśleli że Płaton nie żyje), tak jakby go nie poznali i wtedy to też byłoby dziwne (chociaż tam było ciemno, ale to chyba nie jest odpowiednie wyjaśnienie). A słowa o tych zwęglonych ciałach w samochodzie jakoś mi umknęły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones