PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 487
ocen
7,6 10 1 130487
8,3 50
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

W trailerze nie pada ani jedno słowo wypowiedziane przez Tomka (poza "hm").
Jeśli głos nie będzie pasował to będzie słabo. Tu głos jest ważniejszy, nawet niż głos Ryśka w "Skazanym na bluesa".

Scena gdzie Tomek tłucze talerze... sztucznie jakoś to robi. Nie filmowo. Ten obraz z ram wyciąga... w taki sam sposób.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Scena gdzie Tomek tłucze talerze wcale nie wygląda sztucznie. Trzeba pamiętać że TB był klasycznym "sztywniakiem" i z tego powodu miał drewniane ruchy. W książce Grzebałkowskiej też jest o tym. TB odgrywał różne role (grał w swoich teledyskach), a wychodziło mu to dość nieudolnie.

ocenił(a) film na 5
newton91

Zobaczymy.
Na razie snujemy tylko przypuszczenia. Ja jestem pewien swego. Oczywiście udowodnić nic Ci nie udowodnię, jak będziesz chciał bronić gniota (gdy już go zobaczymy) to nic nie poradzę. Chciałbym się mylić ale...

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Trudno bronić film którego się jeszcze nie obejrzało. Oczywiście że masz rację z tym że ta scena wygląda nie filmowo. Poza tym scena w której TB wyjmuje obraz z ramy również wygląda nienaturalnie ale trzeba pamiętać że sam TB był w swoich ruchach nienaturalny. Załóżmy że aktor odgrywający jego rolę po prostu o tym wie i tym samym chce go jak najwierniej przedstawić. Możemy oczywiście przyczepić się do wielu innych rzeczy jak np. fryzura filmowego Zdzisława. Chciałbym żeby ten film wyszedł ale się nie napalam. Mam jednak obawy że cała historia może być przedstawiona zbyt ogólnikowo, ponieważ scenariusz powstał jeszcze za życia Zdzisława, a sam scenarzysta inspirację czerpał głównie z książki Dmochowskiego "Zmagania o Beksińskiego" - 1996, gdy tak naprawdę od niedawna jesteśmy zalewani różnego rodzaju informacjami o tych dwóch Asach. W przeciągu dwóch lat mamy już trzy książki opowiadające o Beksińskich (licząc razem z tą która ukarze się we Wrześniu, a poświęcona w całości będzie TB). Ciekawe jak np. rozwiążą sprawę z takimi postaciami jak Orthodox, Kaczkowski, Puchalska, Gajewski - czy w ogóle zobaczymy ich w tym filmie.

ocenił(a) film na 5
newton91

Po obejrzeniu nowego trailera jest lepiej. Głos - dobry, tą szklankę rozbił też prawidłowo.... ale nadal jestem wielkim sceptykiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones