PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 406
ocen
7,6 10 1 130406
8,3 49
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

Obłęd

ocenił(a) film na 5

T.Beksiński jest dla mnie kimś w rodzaju Guru. Nie tyle nauczył mnie słuchać muzyki, co poszerzył horyzonty. Tego nikt nie zrozumie kto muzyki nie kocha. A On kochał. Ja też. I ta więź między nami jest do dziś. A film przedstawia obraz jakiegoś świra, który się mota, ale o co mu chodzi.. nie wiadomo. Najbardziej mnie zastanawia dlaczego nakręcono ten syf? Ja nie wiem po co to nakręcono i o co tu chodzi. Wygląda mi na to, że nie dość, że nie znali, to i refleksji nie mieli. 2 pkt. tylko za grę aktorską. Film jako wzorzec spapranej opowieści o autentycznych faktach.

ocenił(a) film na 3
Mac_28

Pełna zgoda. Postać Tomka pokazana tak, że ręce opadają

ocenił(a) film na 8
Mac_28

Nigdy nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Nie ma sprzeczności w byciu świetnym radiowcem, który kształtował gusta wielu ludzi, tłumaczem Monty Pythona i jednocześnie świrem. Piotr Dmochowski, który gościł na obiadach w domu Beksińskich, opisał zachowania Tomka wobec rodziców, jako zachowania SS-mana. Tomek był niezrównoważony emocjonalnie i choć w radiu się lansował i reżyserował, to w domu wychodziły wszystkie jego demony. Często szantażował rodziców własnym samobójstwem i im ubliżał. Do matki często zwracał się w rodzaju "zamknij ryja". Był człowiekiem utalentowanym i inteligentnym, ale z nieprawidłową osobowością, jakby lekko socjopatyczny, z deficytem empatii. Był skupiony na sobie i swoim bólu, nie liczył się z innymi, w tym ze swoimi rodzicami, których krzywdził. Nigdy nic nie jest takie proste, jak się wydaje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones