PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 379
ocen
7,6 10 1 130379
8,3 49
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

scenariusz 1-jesli wogóle jest, bo brak spójności pomysłu na historie jakąś. wyobraz sobie ,że czytasz taką książke, sceny od pały zmontowane w całośc bez sensu. niekonsekwencja, skroty myslowe zrozumiałe chyba tylko dla autora. powielanie bez sensu nagran video autorstwa ZB. Humor ,suspens , dramaturgia...Zero. pytanie: o czym jest ten film?
Reżyseria 1- dobry reżyser nie podjąłby się kręcenia takiego scenariusza a przynajmniej może by probował cos z niego zrobić po swojemu żeby miało sens. film za długi i za chaotyczny. pytanie co chciał pokazać ? na co zwrócic nasza uwagę jak prowadzi widza po swojej historii?
zdjęcia/montaż-1 mnie sie nie podoba chaotyczne i niepotrzebne ujęcia montaże bez sensu nie wiem w jakim celu. trudno sie zorientować co gdzie kiedy fatalna charakteryzacja i brak pomysłu wszystko nackane. bez pytań :)
Aktorzy 3 -bo trzech :) w złym filmie i tak dokonali cudu.. no czterech w sumie.. nie musieli byc podobni wg mnie i nie musieli zerojedynkowo odgrywac bohaterow
muzyka1-jestem rozczarowany i tym co zostało uzyte i jak zostało uzyte This Mortal Coil uratwało nieco ale chyba lepiej Dead can dance by pasowało. camel zbeszczeszczony ,marillion ?! gdzies tam było. Z klasyka tez pojechali żenująco niepasująco lepszą playliste miała Gacek w audycji w trojce.
scenografia no może z 5- zrobili co im kazali a że zrobili to dobrze to inna sprawa, choc przeszkadza ta dbałość o nieważne szczegóły. wszystko było pięknie i niewiadomo co było ważne. wiadomo że realia trzeba było zmienic i dopasować ale nic nadzwyczajnego nie zrobili. po co w tym filmie efekty specjalne? Ten film jest jak MP3 zerojedynkowy z analogiem nie do porównania.. nie ma duszy.
Prawda czasu i prawda ekranu.. prawda.. 1- czyli gówno prawda ale fajnej fikcji tez nie było
ogólnie wrażenie1- złe ,chaotyczne nudne ,męczące, wkurzające, rozczarowujące niczym nie zaskakuje nie straszy nie wzbudza emocji bo te sceny ,które powinny tak działac są zle zrobione.
to rzekome poczucie humoru ciężkie nieczytelne i słabe jak dla znawców sarkazmów ,Monthy P i groteskowo-smiesznych wypowiedzi oryginalnych ZB i TB to nawet dałbym zero.
Naprawdę nie jestem Maniakiem ZB iTB choć nagrywałem płyty z audycji TB w chyba 83 juz i fascynowało mnie zawsze co robił ZB rzezby rysunki fotografia juz wtedy, to nie uważm ,że koniecznie trzeba było ich przedstawic 1:1 Przydałby sie jakis pomysł fabuła i dobra fikcja i byłby świetny film. ten jest słaby pod każdym względem i moge sie załozyc ze Nie będzie sławnym obrazem i raczej szybko o nim zapomnimy.. a szkoda tematu. Mam nadzieje ,że Wajda zrobił o Strzemińskim lepszy film ... ale w sumie nie licze na to i też znając jego koniunkturalizm to będzie Panna Nikt. :)
czyli ogólnie 1 jest to moja subiektywna ocena i można sie z nia nie zgadzac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones