PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108117}

Płonąca pułapka

Ladder 49
7,2 23 020
ocen
7,2 10 1 23020
5,3 3
oceny krytyków
Płonąca pułapka
powrót do forum filmu Płonąca pułapka

zastanawia mnie jeedna rzecz czy dowudca moze odwołać brygade i pozostawić swojego człowieka w płomieniach czy mają obowiązek walczyć do końca ? bo o ile ja wiem to walczy sie do końca a nie wykonuje sie odwrót na piecie. Bo komenda budynek jest pusty wszyscy go opuscili chyba była nie na miejscu? a swoją drogą swietnie zrealizowany film i naprawde chwyta przecież każdy z nas bedąc małym mażył żeby być strażakiem :]
i jest to naprawde ciezka robota i jestem pełen podziwu dla tych ludzi.
Swoją drogą słyszałem ze w warszawie na seansach przeważali w większości strażacy :]
I znowu gdy przychodzi do podsumowania to mam dylemat i przyznam dwie noty pierwsza 8 za całokształt druga za koncówke na 2 (chyba że ktoś mi wytłumaczy że taka końcówka jest możliwa że zostawiają kolege na pastwe ? )

Pomidor

w filmie pokazali chyba najgorszą formę śmierci strażaka, samotną i bez nadzieji - ale wydaje mi się to możliwe - jest to praca która pociąga za sobą ryzyko ale do pewnych granic - gdyby wysyłali strażaków na pewną śmierć to nie byłby zawód tylko szkoła przetrwania – komu się uda ten przeżyje. Poświęcenie strażaków jest ogromne, a decyzja dla dowódcy bardzo trudna... i sam bohater pomógł mu w tej decyzji. Będąc na miejscu dowódcy co byś powiedział rodzinom strażaków których byś wysłał na pewną śmierć... Są to trudne wybory i zależą one od konkretnych czynników - dlatego należy uznać że wycofał strażaków bo nie widział żadnych szans na uratowanie tego jednego... Pomyśl nad innym wyborem – widziałeś na pewno wiele filmów wojennych np „Szeregowiec Ryan” gdy atakowali gniazdo na wydmach – ilu tam zginęło zanim je zdobyli, ile nazwisk dowódca musiał wymienić skazując ich na śmierć by osiągnąć cel... dla dobra ogółu

ocenił(a) film na 7
Vimo

Zgadzam się z Tobą Vimo. Wiedząc, iż nie ma szans na uratowanie uwięzionego strażaka dowódca musial podjąć decyzję o wycofaniu ekipy ratowniczej, aby ocalić życie reszty drużyny. Bardzo często sie zdarza, że dowódca musi wybrać "mniejsze zło", ponieważ nie ma innej opcji... Dlatego jest to bardzo trudne i odpowiedzialne zajęcie. Ja osobiście nie chciałbym nigdy decydować o czyimś życiu... Jednocześnie jestem pełen podziwu dla tych ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones