PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10723}

Peacemaker

The Peacemaker
6,4 21 227
ocen
6,4 10 1 21227
5,0 4
oceny krytyków
Peacemaker
powrót do forum filmu Peacemaker

Clooney + Kidman razem -> jeden z najgorzej dobranych duetów ever,
Kidman w filmie sensacyjnym -> ona jest dobra w dramatach, ale akcja...?
"Lokalne" przerywniki (sceny jadących ciężarówek, Serbii, rozmów Rosjan) zamiast potęgować akcję - skutecznie ją zabijają. Irytujące.

O braku logiki i spójności nie będę wspominać.

Mimo tego wszystkiego, ten film budzi we mnie wielki sentyment za sprawą:
a) muzyki Zimmer'a
b) sceny finałowej z bombą w kaplicy.

I właśnie dlatego 6.

ocenił(a) film na 5
Budziol

"Clooney + Kidman razem -> jeden z najgorzej dobranych duetów ever,"
moim zdaniem tu nie chodzi o duet (bo Clooney ok), ale o Kidman (którą normalnie bardzo lubię i cenię) - dla mnie kompletnie niewiarygodna w tym filmie. Do tej roli Judie Foster byłaby idealna.

ocenił(a) film na 5
EK28

cały film 5/6, ale 10 za słowa z nagrania Gavricha
Dusan Gavrich: (....) And who supplied the Serb cluster bombs, the Croatian tanks, the Muslim artillery shells that killed our sons and daughters? It was the governments of the West who drew the boundaries of our countries - sometimes in ink, sometimes in blood - the blood of our people. And now you dispatch your peacekeepers to write our destiny again. (...)
i
"Ken: Colonel, the guy you bagged is Dr. Amir Teraki, Pakistani. PhD in Astrophysics, educated at Harvard.
Colonel Tom Devoe: That's right, people. We educated half the world's terrorists."

EK28

^^

ocenił(a) film na 5
Budziol

P.S. 2. "Mimo tego wszystkiego, ten film budzi we mnie wielki sentyment za sprawą: b) sceny finałowej z bombą w kaplicy."
U mnie też, głównie za słowa "Kto zdecydował za moją żonę? Za moje dziecko zamordowane" Takie proste sedno wszystkich tych wojen.
Natomiast scena końcowa na basenie - tani Hollywood.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones