PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8658}

Pięć łatwych utworów

Five Easy Pieces
7,4 4 374
oceny
7,4 10 1 4374
7,1 10
ocen krytyków
Pięć łatwych utworów
powrót do forum filmu Pięć łatwych utworów

Główny bohater porywa intelektem, skrytą wrażliwością, pewnością siebie, zdecydowaniem i fizycznością. Jego życie mija się z oczekiwaniami, przez co prowadzi nieustanną ucieczkę przed przeszłością i odpowiedzialnością. Przedstawiony w filmie portret mężczyzny ukazuje go jako postać tragiczną, która nie może znaleźć własnego miejsca, wykorzystać talentu, a nawet ofiarować uczucia, mimo swojej wewnętrznej wrażliwości. W jednej ze scen bohater „spowiada się” ojcu. Wyznaje, że jest wciąż w bezcelowej drodze, która po krótkiej przerwie daje złudzenie ładu, szybko zanikające. „Pięć łatwych utworów” to opowieść o niekończącej się tułaczce, stanowiącej próbę odnalezienia drogi właściwej, odpowiedniej naturze danej jednostki.

ocenił(a) film na 5
jalosz_nska

Niemożliwe, że wszystko to tu znalazłaś!

jalosz_nska

Wnikliwa opinia , zachęciłaś mnie do obejrzenia .

ocenił(a) film na 9
burlesco

dziękuję:)

jalosz_nska

Obejrzałam- znakomity film pod każdym względem. Amerykańskie kino lat 70 moje ulubione. Główny bohater porzucił strefę komfortu , która dla reszty towarzystwa była zadowalająca i muzycznie urzekająca ;)

ocenił(a) film na 8
jalosz_nska

Ja postrzegam głównego bohatera może i jako pogubionego, może poszukujacego, ale z wrażliwością to u niego na bakier, przynajmniej w stosunku do kobiet. Raczej jest człowiekiem próżnym, bezpardonowym i nie zbyt liczącym się z otoczeniem.

ocenił(a) film na 7
jalosz_nska

jak dla mnie ta postać to kawał chuja, a jej tragizm polega na tym że zorientował się dopiero na samym końcu (albo i nie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones