PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8658}

Pięć łatwych utworów

Five Easy Pieces
7,4 4 381
ocen
7,4 10 1 4381
7,1 10
ocen krytyków
Pięć łatwych utworów
powrót do forum filmu Pięć łatwych utworów

Znalazłem tu pewne podobieństwo zwłaszcza jeśli chodzi o głównego bohatera, ale także jeśli przeanalizujemy fabułę. Wykombinowałem sobie, że może to być w ogóle historia tego samego bohatera sprzed "Lotu...".

Nie mówię, że to co piszę jest dosłownie prawdą - pewnie nie. Jednak alegorie i powiązania, a może po prostu podobny styl rzuca mi się w oczy.

Swoją drogą świetny film. Niemal dorównuje...drugiej części ;)

Zygfryd666

"Lot nad kukułczym gniazdem" między innymi dlatego stał się też kultowy, gdyż tak naprawdę najpełniej obrazował ówczesną sytuację amerykańskiego obywatela (amerykanie jako wolni obywatele mieli prawo czuć się mocno zagrożeni): lata 70- świeżo po aferze Watergate, trwa zimna wojna, wojna w Wietnamie itd. Jeśli przyjrzeć się kinu powstałemu w USA w tym okresie dostaniemy mimo wszystko dość podobny schemat dramatyczno- psychologiczny.Właśnie jestem na etapie przeglądania wszystkich filmów z tego dziesięciolecia i wiem co mówię:) Także jak najbardziej i z całą pewnością mogły tu zaistnieć zbieżności:)

ocenił(a) film na 10
marian_85

Jednostka niepokorna, nieszablonowa, ponadprzeciętna, buntownicza, albo po prostu niedopasowana (myśląca?), to być może coś najpiękniejszego.

ocenił(a) film na 10
Zygfryd666

i HOLD THE CHCICKEN
Coś a propos niemiłej obsługi (każdemu z nas się to kiedyś przytrafiło):
https://www.youtube.com/watch?v=hdIXrF34Bz0
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones