PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736788}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,2 141 730
ocen
7,2 10 1 141730
5,0 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Ja się pytam!
Film przepiękny pod wszelkimi względami. Dawno nie było takiej baśni w której kwestie śpiewane w ogóle mnie nie zirytowały. I to pomimo tego, że byłem na dubbingu (chociaż od takiego stronię)! Ludzie podkładający głos spisali się bardzo dobrze (zwłaszcza kobieta odpowiedzialna za partie śpiewane za Emmę). Cudowne ujęcia i świat przedstawiony. Muzyka również na bardzo wysokim poziomie. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to momentami słabej jakości efekty specjalne. Humor na plus. Został użyty tak, że momentami śmiała się cała sala. Dzieło z uniwersalnym przesłaniem, że nie liczy się to co na zewnątrz, a w środku. Również wplecione mądre dialogi dotyczące życia, które na pewno w przyszłości przekażę swoim dzieciom. Super! A ci co plują jadem, bo wątek homo (którego praktycznie nie da się zauważyć oprócz jednosekundowej sceny na końcu) lub im się życie prywatne aktora nie podoba proponuję raz jeszcze przemyśleć ocenę albo przynajmniej obejrzeć film, a potem się "wykazać". W innym przypadku tylko się ośmieszacie.

ocenił(a) film na 10
Vindemi

Jak ktoś ma z tym straszny problem to doszuka się homo wszędzie, tutaj ten wątek jest delikatnie zasugerowany dla dorosłego widza, podejrzewam że dzieci nawet nie skumają o co chodzi. Również się zgadzam że film przepiękny, czułem się jak dzieciak przy odbiorniku z kasetą VHS "Pięknej i Bestii" :D

ocenił(a) film na 8
Vindemi

Co to za scena?

ocenił(a) film na 8
Isabel_Marie

Tańczy dwóch facetów, no i jeden pan uśmiecha się, kiedy szafa ubiera go w damskie fatałaszki (jak wiadomo - sprzęty w zamku Bestii żyją własnym życiem). Nic, po czym miałabym zemdleć. Kellen miewał ostrzejsze rzeczy w karierze (chociażby tu http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+i+potwory-1998-31161 ).

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Dziękuję, ja chętnie homoseksualizm w filmografii przygarnę:D

ocenił(a) film na 10
Isabel_Marie

Le Fou w happy end'owej scence tanecznej wpada w ramiona faceta i uśmiechają się do siebie ;) Ot co.

ocenił(a) film na 8
fizzlymike

Po ponownym obejrzeniu na dużym ekranie, nie w słabej jakości, nie przeoczyłam już tej sceny. Le Fou jest dla mnie świetną postacią i przezabawną, a scena końcowa tym bardziej mnie do niego przekonała. Zanim obejrzałam film słyszałam o treściach homo, ale jak się okazało (dla mnie z odrobiną smutku), że są one bardzo subtelne. Nie mniej jednak, choć nie wiem ile w tym prawdy, powiedziano mi, że Disney ma zamiar małymi kroczkami wprowadzać takie rzeczy

ocenił(a) film na 8
Isabel_Marie

I co w tym złego homo w USA jest dużo to duży rynek są to ludzie inteligentni zamożni warci miliardy dolarów. Facet nie stanie się homo dzięki bajkom a kobiety jak mówi moja siostra są od urodzenia homo mają płynna tożsamość seksualną. Facet albo się rodzi i jest homo albo nie jest.

katarzyna_czyzyk

(drugie konto)
Pewka że nic, ja nie patrzę na to w tak głęboki sposób, jak Ty to ujelaś, mój komentarz powinno się bardziej odczytać jak "słyszałam, że homopropaganda w filmie, nastawiłam się, bo lubię i chciałam ją zobaczyc w czymś, co wcale by mi się z tym nie kojarzyło, a tu tego mało i tyle" :D

Vindemi

Jeśli podobał Ci się polski wokal Belli, polecam inne piosenki (do znalezienia na youtubie) w wykonaniu tejże wokalistki, Sylwii Banasik. Śpiewa ona w Studiu Accantus, coverującym różne piosenki z bajek, musicali i autorskie :)

ocenił(a) film na 7
wioletaHP

Sylwia <3 pozdrawiam fanów Accantusa!

ocenił(a) film na 8
Vindemi

'A ci co plują jadem, bo wątek homo (którego praktycznie nie da się zauważyć oprócz jednosekundowej sceny na końcu) lub im się życie prywatne aktora nie podoba....' - po solidnym pełnym seansie w naszym lokalnym kinie poświadczam, że wątek homo jest minimalistyczny. Nie macie się co bać różowego stwora.

Vindemi

Nawet nie zauważyłam tego wątku. Weszłam na forum, żeby poczytać recenzje itd. i jestem zszokowana, że nawet pod ekranizacją bajki znajdą się idioci, którzy rzucają na prawo i lewo "lewakami", "pedałami" i którzy uważają, że czarni nie pasują do tego filmu, mimo że to przecież bajka. Najśmieszniejsza była teoria o tym, że ten film powstał po to,żeby pokazać, że biała rasa jest niepotrzebna. :D

Mnie się ten film bardzo podobał. Jestem fanką Disneyowskich bajek, Piękna i Bestia to jedna z moich ulubionych i uważam, że Emma idealnie pasuje do tej roli. :D Ale cieszę się, że oglądałam w oryginale, bo nie przepadam za Sylwią Banasik.

ocenił(a) film na 1
Vindemi

LeFou jest orientacji homoseksualnej.

ocenił(a) film na 8
Andrzejcoolziomek

No właśnie czy aby na pewno..czy kiedy Gaston się go pyta czemu nie ma powodzenia u lasek to mówi mu, ze one mają go za „lep”? Jak to było bo mi lektor zagłuszył :/ a przy scenie z przebieranką i uśmiechem tego gostka w kiecce zaśmiałam się w głos, nie wiem co wy z tą propagandą

Vindemi

Scen z homo było kilka, np. Gaston przytulający swojego przyjaciela, ten przyjaciel znajdujący partnera na balu, jak i przyznający się w knajpie do swojej orientacji seksualnej. Akurat z szafą i ubraniami to nie homo, ale motyw trans.

ocenił(a) film na 8
Anna_Sandstorm

Wcale nie trans, facet też może się przebierać w sukienki, nie musi być zaraz trans kobietą

Vindemi

Popieram wypowiedź, aczkolwiek nie uważam by efekty były słabe ;) poza tym nie mam pojęcia co z tym życiem tego aktora, ale ostatecznie to nie powód by skreślić film skoro rolę miał minimalną.

ocenił(a) film na 7
Vindemi

Uważam że wszystkie piosenki zostały wykonane (w polskim dubbingu) lepiej niż w pierwszej wersji animowanej. Chyba to pierwszy i jedyny film gdzie nowe aranżacje utworów disneya nie kolą w ucho ( jak np w nowym królu lwie - nie da się tego słuchać). A tu rewelacja. Wysoka ocena głównie za muzykę. Poprawność polityczną przemilczę ale podczas seansu to było wręcz żenujące.

Vindemi

W dubbingu to może i tak, chociaż ja nie lubię, jak prawdziwym aktorom podkłada się głosy, dlatego unikam takich wersji. Natomiast w oryginale wyczyszczony głos Emmy Watson brzmi bardzo sztucznie, w ogóle nie umywa się do ładnego i naturalnie czystego głosu Paige O'Hary. No ale tak to jest, jak się chce przyciągnąć widownię znanym nazwiskiem i nie stawia się na jakość, a na ilość. Na szczęście twórcy w końcu to zrozumieli, obsadzając Halle Bailey w roli Ariel. Postawili na jakość, obsadzając świetną piosenkarkę, a nieznaną aktorkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones