PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7009}

Piękna złośnica

La belle noiseuse
7,7 1 522
oceny
7,7 10 1 1522
8,7 6
ocen krytyków
Piękna złośnica
powrót do forum filmu Piękna złośnica

znakomity

ocenił(a) film na 10

nie bede sie tu rospisywal, skoro nikt sie nie odzywa. moge tylko powiedziec, ze to pierwszy francuski film, ktoremu dalem 10 :P

ocenił(a) film na 10
druid_3

Też nie będę się rozpisywał, skoro nikt się nie odzywa. Film ma 4 godziny, nic się w zasadzie specjalnego nie dzieje, ale ani przez sekundę nie nudzi. Niewątpliwie to zasługa Michela Piccoli i cudownego, nagiego ciała Emmanuelle Beart. I tyle na ten temat.

ocenił(a) film na 9
Martinn

Dałem 9/10. Szczególnie podobało mi się to jak podgłośnione były dzwięki pędzla, ołówka czy piórka. Właściwie dawały wiecej emocji niż jakikolwiek soundtrack by dał. Polecam gorącą wszystkim lubiącym piękne subtelne kino

ocenił(a) film na 10
Mu2yk

Przed filmem pomyslałem sobie że to bedzie straszna nuda i okazało się że jest wręcz przeciwnie. Film pokazuje fascynujacy proces tworzenia. Obraz powstaje w mękach i bólach. Wydaje mi sie że doskonale rozumiem tego malarza, chba sam na jego miejscu tak bym sie zachowywał. Polecam chcącym obejrzeć coś ambitnego

druid_3

dzisiaj na tvp kultura. trzeba nagrac!:]

bikej

no nie! ogladalam i zasnelam na ostatnie pol godziny.....:| moze mi ktos wyslac odpowiedz jak to sie skonczylo na maila? karina_nspms@tlen.pl

ocenił(a) film na 6
karina_nspms

Namalowal to co mial namalować i wszyscy spotkali się na bankiecie.

Wielki_ted

ok, ale w jakiej pozie namalowal marianne?

karina_nspms

i czy sie nie rozeszla ze swoim partnerem

ocenił(a) film na 6
karina_nspms

Chyba się rozeszla bo film konczy się jej stwierdzeniem ( odnoszącym się do prośby jej partnera ) "Nie idę" "nie chce", jakoś tak.
A obraz który pokazal ten dziadek byl portretem jej tylniej części ciala, plecy itd.

ocenił(a) film na 9
Wielki_ted

Na malował co miał namalować, pokazał obraz Mariannie którą przeraził i odmieniła wizja malarza (obraz widział również żona co skłoniło ją do dialogu z męże którego interpretacji się nie podejmę), po czym obraz zamurował w pracowni a na bankiecie pokazał inny, namalowany później. Wielki ted też musiał przysnąć na końcówce. Pozdrawiam

druid_3

daj szansę zatem jeszcze przynajmniej http://www.filmweb.pl/f6964/Najważniejsze+to+kochać,1975
oraz http://www.filmweb.pl/f34937/Okruchy+życia,1970

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones