PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37617}

Piekło na Pacyfiku

Hell in the Pacific
7,5 2 702
oceny
7,5 10 1 2702
7,4 5
ocen krytyków
Piekło na Pacyfiku
powrót do forum filmu Piekło na Pacyfiku

Zakończenie

ocenił(a) film na 8

Piszecie tutaj, że zakończenie jest zaskakujące i budzi mieszane uczucia. Twierdzicie, że jest symboliczne i ma pokazać m.in to jak długo budowaną więź można zniszczyć w jednej sekundzie. Ja widzę tu jeszcze więcej i uważam, że właście całe zakończenie nadaje ostateczny obraz temu filmowi. Zakończenie w/g mnie jest najlepsze, jak miałoby się skończyć, żeby było dobrze? Można było pokazać, że docierają w końcu do cywilizacji, jeden byłby wśród swoich a drugi w najlepszym razie w niewoli, nie mówiąc już że ich przyjaźń nagle by się urwała. Zakończenie rozwiązuje tego typu dylematy sprawiedliwie i szybko uśmiercająć obu. Cała ta "sprawiedliwa śmierć" ma jeszcze większy wymiar, jeżeli zwrócimy uwagę, że rodzaj wojsk zrzucających bomby na wyspę pozostaje "anonimowy", bez wspazania czy to Amerykanie czy Japończycy.

maryniabed

Tak to prawda-gdyby dotarli do Japończyków los Lee Marvina byłby ciężki mimo dobrych chęci Mifune, gdyby dotarli do Amerykanów kapitan japoński skończyłby w niewoli. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby zostali na tej wysepce do końca wojny i żyli szczęśliwie jeden w USA drugi w Japonii, ale tego nie mamy, zakończenie było inne.
Jest to chyba pierwszy film, w którym gra tylko dwóch aktorów jaki widziałem, dużo jest wydarzeń gdy nic nie mówią a ścigają się po wyspie jak ludzie pierwotni, właściwie można by z tego filmu zrobić teatr i koszty byłoby mniejsze bo sens i tak ustalimy bez plenerów wysp koralowych Pacyfiku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maryniabed

Tak to prawda-gdyby dotarli do Japończyków los Lee Marvina byłby ciężki mimo dobrych chęci Mifune, gdyby dotarli do Amerykanów kapitan japoński skończyłby w niewoli. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby zostali na tej wysepce do końca wojny i żyli szczęśliwie jeden w USA drugi w Japonii, ale tego nie mamy, zakończenie było inne.
Jest to chyba pierwszy film, w którym gra tylko dwóch aktorów jaki widziałem, dużo jest wydarzeń gdy nic nie mówią a ścigają się po wyspie jak ludzie pierwotni, właściwie można by z tego filmu zrobić teatr i koszty byłoby mniejsze bo sens i tak ustalimy bez plenerów wysp koralowych Pacyfiku.

ocenił(a) film na 10
maryniabed

Jak to na wojnie.Szybka,bez imienna i niespodziewana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones