PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114802}
7,3 2 032
oceny
7,3 10 1 2032
8,0 7
ocen krytyków
Playtime
powrót do forum filmu Playtime

Miałam przyjemność parę miesięcy temu obejrzeć ten film. Co najbardziej mnie zaintrygowało? otóż jest to dzieło pana Hulota - czyli Jacquesa Tati z nieodłączną fajeczką w kąciku ust - traktujące o panu Hulot, w którym jednak sam bohater pojawia się sporadycznie, odgrywając rolę wręcz czwartorzędną. W porównaniu do wcześniejszych dzieł reżysera, które były przecież skonstruowane wokół tej charakterystycznej postaci wydaje się to co najmniej dziwne. Przesłanie jednak pozostaje to samo... Konkludując: Jacquesowi Tati udała się ta sztuka, jakiej nie mógł podołać sam Charlie Chaplin.

Klaudia

"traktujące o panu Hulot, w którym jednak sam bohater pojawia się sporadycznie, odgrywając rolę wręcz czwartorzędną."

Bo bohaterem nie jest tu Hulot tylko nowoczesna wielkomiejska cywilizacja i refleksja nad nią jest tu postawiona na pierwszym planie. Film kojarzył mi się a to z naszym "Nie lubię poniedziałku" ( to przez wesoły i pogodny ton i typ humoru ) a to z "Człowiekiem z kamerą filmową" z '29 ( oddanie rytmu życia miasta, tłum jako zbiorowy bohater ).

grzegorz_cholewa

...ale jest to refleksja poczyniona przez pana Hulot - swiat przedstawiony jest subiektywny :)

Klaudia

Oglądałaś film 155-minutowy czy 119? Czym się różnią jeśli można wiedzieć? Czymś istotnym?

Refleksja ta jest godna uwagi i dziś. W filmie widać ludzi mieszkających w szklanych mieszkaniach gdzie można do woli ich podglądać. Prywatność na pokaz jako skutki ponowoczesności? Życie dogoniło film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones