PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31307}

Pocałunek smoka

Kiss of the Dragon
7,3 24 977
ocen
7,3 10 1 24977
Pocałunek smoka
powrót do forum filmu Pocałunek smoka

Po pierwszych scenach myślałem, że film będzie totalną porażką. Lubię filmy akcji, nawet takie, w których jeden gość rozwala mrowie przeciwników. Ale nie lubię przesadyzmu. Uświadomiłem sobie jednak, że sekwencje walk zrealizowane zostały w stylu azjatyckim i nieracjonalne byłoby oczekiwanie w nich realizmu. Jet Li w ”Hero” nie takie rzeczy wyczyniał. Współscenarzystą był Luc Besson. Wpływ jego stylu na film był widoczny. Późniejsze ”Angel-A” i ”Uprowadzona” (”Taken”) były pod pewnymi względami podobne. Ja nie jestem entuzjastą takich nierealnych bajkowych bijatyk ale skoro zaakceptowałem je w ”Matrixie” oraz filmach Tarantino i Rodrigueza to niby dlaczego nie miałbym tolerować w tym filmie. Był ładnie zrealizowany i widowiskowy. Fabuła co prawda nieco sztampowa i mało wyrafinowana ale ogólnie niezły. 6/10

galladorn

Racja. Scenarzyści przesadzają niekiedy. Wcześniej walki jeszcze jako tako można przełknąć, ale te zlanie kilkanaście karateków gruba przesada. Mimo to, film mi się bardzo podobał. Świetni aktorzy, naprawdę dobra gra aktorska i fabuła mnie urzekła. Wcześniej nie widziałem takiego filmu, może faktycznie za mało jak na razie obejrzałem twórczości filmowej, ale... 8/10.

ocenił(a) film na 6
misk0

W takim razie życzę Ci owocnego oglądania kolejnych filmów. Ja też mam sporo materiału do przerobienia. Jeśli chodzi o aktorów, którzy zagrali w "Pocałunku smoka" to nie widziałem zbyt wielu filmów z ich udziałem. Jet Li zagrał w wymienionym przeze mnie "Hero". Podobał mi się jego wyraz twarzy - niewinnego chłopca. To co wyprawiał walcząc fajnie kontrastowało z wizerunkiem. Bridget Fonda zagrała w "Jackie Brown" Quentina Tarantino - tam wcieliła się w rolę młodej narkomanki, bez celu i sensu życia. Ta rola była trochę podobna, dlatego trudno mi ją oceniać. Musiałbym zobaczyć ją w czymś całkowicie innym. Zakładając jednak, że pochodzi z aktorsko uzdolnionej rodziny wnoszę, że również ma talent. Świetnie zagrał Tcheky Karyo (nie sprawdzałem pisowni nazwiska, więc może być błąd). Role, w których go widziałem były epizodyczne i nie potrafię z głowyt sobie przypomnieć filmów, w których go oglądałem. Ale to dobry aktor. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
galladorn

Tcheky Karyo zagrał m.in. w "Goldeneye", "Bad Boys" i "Patriocie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones