PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 097
ocen
7,5 10 1 169097
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Jakie są Wasze ulubione bajki Disney'a ?

użytkownik usunięty
zurel

jak dla mnie "Pocahontas".:D może jeszcze "piękna i bestia"

ocenił(a) film na 9
zurel

,,Król Lew'' ta baja będzie do końca dla mnie najlepsza i koniec, żadna inna animacja, którą oglądałem nie przebije tego filmu.

ocenił(a) film na 10
barszym53

"Pocahontas"!!!!!!!!!!!!!!!Dziś oglądałam po raz n-ty, nigdy mi się nie znudzi:)

zurel

zdecydowanie ,,KRÓL LEW"!!! Tej bajki nic nie pobije;D

zurel


101 dalmatyńczyków, Król Lew i Pocahontas to moje ulubione, ale mam jeszcze wielki sentyment do Kopciuszka, Śpiącej Królewny oraz Pięknej i Bestii ;)
Nie przepadam za tymi wszystkimi nowymi bajkami robionymi komputerowo, typu Dżungla...

fictitious

Zdecydownie Pocahontas!! Oglądałam tą bajkę juz tyle razy, a zawsze na końcu rycze jak bóbr :/ Jest po prostu świetna!! Szkoda, że już praktycznie nie robią takich bajek :(

zurel

szczerze to jak dla mnie wszystkie bajki Disneya są do siebie podobne ;) można wyczuć co się zaraz wydarzy, jak się skończy. Widać tą samą technikę rysowania.
wszystkie podobne, ale i wszystkie piękne :)

milena____2

Ta sama animacja, bo w tych dawnych bajkach Disney'a:
1. Ci sami graficy tworzyli prawie wszystko.
2. Były one tworzone w jednym programie komputerowym (wbrew pozorom filmy Pocahontas, czy Król Lew nie były rysowane odręcznie), czyli Toon Boom Harmony.
3. Praktycznie ci sami ludzie pracują nad filmami.

zurel

Król Lew, Pocahontas i Mulan.
Ale przez drugą cześć Pocahontas, nie wyczuwam już tej magii miłości między Pocahontas a Smithem w pierwszej części.

ocenił(a) film na 9
Danielleweed

ja podobnie bo za mulan wstawiam mała srenke ; D

ocenił(a) film na 10
zurel

Pocahontas i Mulan.

No i Tarzan był jeszcze fajny;DD

ocenił(a) film na 10
zurel

Pocahontas, Król lew, Piękna i Bestia i Mała syrenka :).

zurel

Dziwię się, że nikt nie wymienił "Bambi". Moja najukochańsza bajka, przy której zawsze płaczę... ^^

ocenił(a) film na 10
Faylan

Król Lew, Pocahontas (nie jestem zbyt oryginalna), Herkules

ocenił(a) film na 9
zurel

Planeta skarbów i Dzwonnik z Notre Dame I ;)
Pocahontas też nie jest zła.

aigreta

Król Lew, Pocahontas, Śpiąca Królewna oraz Piękna i Bestia. Z produkcji "disneyowsko podobnych" - Anastazja ;)

Pride

Dzwonnik z Notre Dame, Pocahontas, Król Lew, Tarzan, 101 Dalmatyńczyków, Piękna i Bestia, Zakochany Kundel oraz Mulan :)

ocenił(a) film na 10
rhapsody2

król lew - bajka mojego dzieciństwa .
lubie jeszcze zakochanego kundla pocahontas i 101 dalmatynczykow

kika1995

Dla mnie wszystkie bajki Disneya są podobne przez to, że zawsze niosą bardzo ważne przesłanie, są w bardzo przyjemny sposób realizowane, mają niesamowite animacje i grę barw, no i oczywiście piosenki. Ale najbardziej lubie Dzwonnika z Notre Dame, tego pierwszego rzecz jasna.

ocenił(a) film na 9
zurel

Oczywiście klasyki, wyżej wspomniane. Najbardziej mnie jedna ciekawi jego najnowsza produkcja- Księżniczka i Żaba (czy jakoś tak..). Ciekawe jakaż to będzie rzecz...........

ocenił(a) film na 7
zurel

Moja ulubiona to Król Lew - pierwsza bajka, na której byłam w kinie jako dziecko.
Plus Pocahontas i Piękna i Bestia.
A z najnowszych to Ratatuj. :)

ocenił(a) film na 9
zurel

"Mała syrenka" rządzi :P oczywiście "Pocahontas" i "Piękna i Bestia" też są świetne:)

zurel

Bez porównania Król lew ;)
A no i jeszcze może być Pocahontas,
101 dalmatyńczyków
lub Zakochany kundel

ocenił(a) film na 8
zurel

Zdecydowanie 'Król Lew' i 'Pocahontas'


ocenił(a) film na 8
zurel

1. Król lew
2. Toy story
3. Pocahontas.
4. Piękna i bestia
5. Zakochany kundel

eh wychowałem się za bajkach Disneya. Teraz już takich nie robią.

ocenił(a) film na 10
zurel

Pocahontas! Mogę oglądać to kilkadziesiąt razy i mi się nie nudzi xD Do tego ukochana bajka z dziecińtwa- Śpiąca Królewna i oczywiście najbardziej wzruszająca i najśmieszniejsza zarazem- Król Lew... perełki, mówię wam xD

użytkownik usunięty
zurel

Nic nigdy nie przebije "Tarzana"!! To jest co dopiero Disney :) Nikt mnie nie przekona,że jest lepsza bajka Disneya :)

zurel

Moje ulubione ;)
"Dzwonnik z Notre Dame" (kiedy byłam mała bałam się tej bajki, jakiś czas temu obejrzałam drugi raz i byłam zachwycona, teraz do pełni szczęścia potrzebuję bliższego zapoznania się z pisanym oryginałem)
"Pocahontas" (achy i ochy, zaj***sty romans ^^)
"Zakochany kundel" (stosunki panujące między Lady a Trampem, rozwijająca się miłość w psim wydaniu)

ZimnaHerbatka

Zdecydowanie najlepsze:
1.Pocahontas
2.Król lew
inne baaardzo dobre:
3.Anastazja, 101 dalmatyńczykow, Zakochany kundel..

Wilczyca_6

inne, też dobre to: herkules, wszystkie psy idą do nieba, dzwonnik z notre dame, mulan.. teraz sobie nie przypomne pewnie wszystkich..bo było sporo ciekawych, ale najlepsze zdecydowanie, to tak jak pisalam pocahontas i krol lew

Wilczyca_6

śpiąca królewna też jest dobra, ale jednak z wiekiem zauwazam, ze nie jest tak uniwersalna jak np. pocahontas, krol lew, chodzi mi o to, ze wydaje mi sie, ze jednak oglądając ją czuje sie, ze jednak jest dla dzieci(mimo, ze ja lubie,to jednak z czasem coraz dluzsze momenty mnie nudza i druga rzecz- ze te postacie nie sa takie rozbudowane..) no ale tak poza tym to najbardziej lubie moment kiedy spiewa w lesie i kiedy tanczy w tej sukni uszytej przez wróżki, ktorej kolor ciagle zmieniaja..

użytkownik usunięty
zurel

1. Pięka i Bestia
2. Król Lew
3. Mulan
4. Tarzan
5. Anastazja

Do tego trzeba oczywiście doliczyć klasykę, na której się wychowałam, jak Śpiąca Królewna, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka.

ocenił(a) film na 9

Do floyd girl ,,Anastazja'' nie jest z Disney'a.

zurel

Jak dla mnie najpiękniejsze bajki to Mulan i Pocahontas no i jeszcze Król lew

kiara1234

Prócz bajek Diseowskich to świetny jest "Książę Egiptu"!

MR_ciachciach

Jak dla mnie Król Lew! Najlepsza bajka... :), ale reszta produkcji Disney'a też jest świetna :)

Zozolka

U mnie wygląda to tak :)

1.Aladyn
2.Piękna i Bestia
3.Mała syrenka
4.Tarzan
5.Pocahontas
6.Król Lew
7.101 Dalmatyńczyków
8.Dzwonnik z Notre Dame

jeszcze parę by sie znalazło :)

MR_ciachciach

O ile dobrze kojarzę, Książę też jest Disneya;)

zurel

Och, mogłabym dłuuugo wymieniać... 101 Dalmatyńczyków, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka z '37, KRÓL LEW!, Pocahontas, Ratatuj, Aristocatz, Księga Dżungli (dlaczego nikt wcześniej o niej nie wspomniał?), Bambi, Mulan, Mała Syrenka, Kubuś Puchatek (kilka części) ;), Piękna i Bestia, Dzwonnik, Zakochany Kundel...

Babetka13

Ale tak naj, naj, naj, to chyba Król Lew, Dalmatyńczyki i Ratatuj...

ocenił(a) film na 9
Babetka13

Król lew, Pocahontas, Mulan i Mój brat niedźwiedź:))
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
zurel

"Król Lew"
"Pocahontas"
"Mulan"

tygrysulka

Nie, książę nie jest disneya, tylko dreamworks. Ale i tak jest świetny, ba....

zurel

Mulan i Pocahontas
Kocham je <3
Tak poza nimi to Disney ma wiele pięknych bajek ale te uwielbiam najbardziej

asiulek_sweet_13

Kovu rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xD Najlepszy, najprzystojniejszy, ma boski tyłek i krzywą twarz!!! xD Dla niewtajemniczonych : "On jest podobny do mojego nauczyciela historii!! xD Pozdrawiam KaRola

Pudel_5

Żadna bajka nie przebija Króla Lwa!!.
Jak dla mnie jest on najpiękniejszą bajka na świecie.

ocenił(a) film na 10
zurel

Zdecydowanie Pocahontas jest najlepsza.

Ale lubię także Mulan i małą Syrenkę

pink100

Jak dla mnie Król Lew <3 bo płakałam za każdym razem jak to oglądałam :q
Mój brat niedźwiedź (dwie części) też jest niesamowity

zurel

Na 100 % Dzwonnik z Notre Dame.Rzadko oglądałem ten film, ale był chyba jednym z najlepszych.Nie mówię już o tej wspaniałej animacji.

ocenił(a) film na 9
zurel

Król lew,Pocahontas,Mulan....piękne bajki. Nie to co teraz leci! Dziadostwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones