PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 148
ocen
7,5 10 1 169148
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Jakie są Wasze ulubione bajki Disney'a ?

agasch

Potahontas Król Lew Piotruś Pan Księga Dżungli Arystokraci Śpiąca Królewna Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków Kopiuszek Ratatuj

ocenił(a) film na 10
zurel

Dla mnie Król Lew (kocham to!), Piękna i Bestia, Dzwonnik z Notre Dame, 101
dalmatyńczyków i Piękna i Bestia... A co ja się produkuję, przecież ja
kocham większość bajek Disney'a.
Szkoda, że z roku na rok produkuje się coraz więcej chłamu. Stare dobre
czasy już nie wrócą:(

ocenił(a) film na 10
LadyLoretta

"Król lew"
"Pocahontas"
"Mulan"
"Tarzan"
i mam sentyment do takich jak "Śpiąca królewna", "Kopciuszek", rewelacyjna bajka "Królewna Snieżka" jest ta, która pochodzi z lat piędziesiątych ^^ szczerze polecam, choć niekóych w tej bajce może denerwować dubbing, ale na prawdę warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
seattlee

wszystkie bajki Disneya są piękne ale moje ulubione to Zakochany kundel, Mała Syrenka, król Lew, 101 Dalmatyńczyków, Kopciuszek i Pocahontas:)

ocenił(a) film na 10
seattlee

za dzieciaka rządziła pocahontas, ale ostatnio wróciłam do wszystkich i wszystkie disneyowskie są przecudowne + anastazja :)
tylko widać różnice między nowszymi a tymi z lat pięćdziesiątych... i nawet nie chodzi o animacje, ale o osobowości poszczególnych postaci. W tych starych królewny były takie słodziutkie i w sumie bez charakteru, zawsze milutkie, lubiące zwierzątka i kwiatki (Kopciuszek, Aurora...), a później są to już kobitki z charakterkiem ;) (Pocahontas, Jasmina, Bella, Esmeralda...<3). Złe postaci też w starszych są złe i już, później zrobiły się nawet zabawne, albo nie do końca negatywne tylko trochę nieszczęśliwe, albo mega inteligentne i przebiegłe (Jafar, Hades, Zira, Skaza)
No, ale nie ma przecież nic w tym złego, po prostu czasy się zmieniają :) one wszystkie mają u mnie 10/10 bez względu na wszystko ;]

ocenił(a) film na 7
zurel

Moje ukochane to:
1. Król Lew 1 i 2
2. Pocahontas (1, 2 było beznadziejne)
3. Alladyn
4. Piękna i Bestia
5. Dzwonnik z Notre Dam (1)
6. Tarzan
7. 101 dalmatyńczyków (1)
No i to chyba tyle ;D Większość starych bajek Disney'a jest nie do pobicia, a zwłaszcza Król Lew :)

ocenił(a) film na 7
Yennefer_22

Aha, zapomniałam jeszcze o Mulan :)

za krótki, za krótki...

Yennefer_22

Król lew (1,2), Pocahontas, Mała syrenka, Herkules, Aladyn, Piękna i bestia, Mulan, Dzwonnik.., Tarzan, Zakochany kundel.

Moje ukochane bajki;) Wydaje mi się, że wszystko ;)

ocenił(a) film na 10
Kitsune41

ja uwielbiam króla lwa
pocahontas
mulan
dzwonnika z notre dame
zakochany kundel
tarzan
herkules
alladyn (najbardziej pierwsza część, ale drugia i trzecia tez były fajne)
kopciuszek
królewna śnieżka
śpiąca królewna
tyle tego jest :)
Disney, ten kiedy tworzył naprawdę wspaniałe bajki był rewelacyjny, Walt Disney na zawsze zmienił świat bajek ^^

użytkownik usunięty
seattlee

wcześniej wspomniany kilkakrotnie "Król Lew" :) natchnęło mnie to nawet do napisania krótkiej wypowiedzi na moim profilu. Takich bajek jakie robił Disney paręnaście lat temu, już nie będzie.

Dla mnie Świętą Trójcę na zawsze stanowić będą:

-Król Lew
-Pocahontas
-Piękna i Bestia

Co do kolejności to od przedszkola nie mogę zdecydować.

użytkownik usunięty
zurel

1. Król Lew
2. Mała Syrenka
3. Pocahontas
moja trójka. Inne, również piękne, niestety się już tu nie zmieściły.

ocenił(a) film na 9

Kolejność przypadkowa:

1. Pocahontas I
2. Król Lew I,II
3. Mulan I, II
4. Dzwonnik z Notre Dame I
5. Śpiąca Królewna
6. Mała Syrenka I
7. Anastazja (nie Disney'a)
8. Droga do El Dorado (również nie Disney'a)
9. Herkules
10. Książę Egiptu (nie pamiętam czyje to było, ale bardzo lubię tą bajkę, jest taka nietypowa :D)
11. Atlantyda: Zaginiony Ląd I
12. Sindbad: Legenda Siedmiu Mórz (nie Disney'a)
13. Magiczny Miecz: Legenda Camelotu (nie pamiętam czyje)

Chyba tyle ;D

EnidAnGleanna

1.Król lew
2.Piękna i Bestia
3.Mulan

zurel

- Mała Syrenka
- Piękna i Bestia
- Król Lew
- Robin Hood (cudna pamiętna piosenka "Love" i scena z pierścionkiem z kwiatuszka)
- Tarzan
- Kopciuszek
- Lis i Pies (zawsze na nim płaczę)
- Zakochany kundel
- Aladyn
- Mój brat niedźwiedź

ocenił(a) film na 8
zurel

"Król Lew", "Tarzan" i "Herkules"

ocenił(a) film na 10
zurel

Moją ulubioną bajką jest zdecydowanie 'Pocahontas'. Uważam, że jest to najpiękniejsza bajka Disneya. Śpiąca Królewna, Mała Syrenka, Mulan i Król Lew również są wspaniałe, tak jak wszystkie te stare dobre animacje disneya, ale Pocahontas jest najlepsza :)

zurel

W przypadkowej kolejności:
Król Lew
Planeta Skarbów
Aladdin
Piękan i Bestia
Mulan

nieztejepoki

zdecydowanie Książe Egiptu,Tarzan,Pocahontas,Piękna i Bestia,Hercules,Mustang z dzikiej doliny,Mulan (co się oszukiwać kocham wszystkie bajki disneya)

ocenił(a) film na 9
xxxCandyxxx

Tylko, że Książe Egiptu i Mustang z Dzikiej Doliny nie są Disney'a tylko DreamWorks.

ocenił(a) film na 9
zurel

1. Król Lew
2. Mój Brat Niedźwiedź
3. Pocahontas
4. Piękna i Bestia
5. Piorun
6. Zakochany Kundel
7. Tarzan
8. Mulan
9. Księga Dżungli
10. Lilo i Stich

zurel

Moją ulubioną bajką Disney' a jest " piękna i bestia " i " tarzan " :D Czemu te ?
tarzana dostałam jako mała dziewczynka i była to pierwsza jaką oglądałam, dlatego darzę ją wielkim sentymentem a piękna i bestia, ponieważ jest w niej wiele magii i piękna romantyczna historia.

ocenił(a) film na 10
kate__12

Król Lew, Pocahontas, Mulan, Herkules, Mała syrenka, Tarzan , Lilo i Stich (pierwszy film na którym byłam w kinie ;D)- to bajki mojego dzieciństwa, które po prostu kocham <3 Z nowszych, to zaplątani, księżniczka i żaba...

ocenił(a) film na 9
zurel

Król Lew , Pocahontas , Herkules , Alladyn

ocenił(a) film na 9
Elektra122

Kocham wszystekie bajki Disneya, a moja ulubiona jest Mala syrenka.
1. Mala syrenka
2 Piękna i bestia
3. Król lew
A z nowszych to zdeydowanie Zaplatani, siwetna bajka, ale przez ta nowa animiacje nie majuz takiego klimatu. Zdecydowanie wole stara disneyowska animacje.

ocenił(a) film na 10
zurel

Pocahontas I (oczywiście), Mulan I i II, Król Lew, Mała Syrenka, Mój brat niedźwiedź, a z tym nie Disney'owskich to Anastazja i Nustang z dzikiej doliny

ocenił(a) film na 10
elenka2531

przepraszam *z tych i * Mustang

zurel

Pinokio, Alicja w krainie czarów

ocenił(a) film na 9
zurel

1. Dzwonnik z Notre Dame (chociaż, gdyby chodziło w ogóle o animacje, to byłby remis z filmem innej wytwórni)
2. Pocahontas
3. Król Lew
4. Herkules (głównie za "siostry Muzy")

ocenił(a) film na 10
zurel

od 10 do 1
10. Kopciuszek
9. Śpiąca Królewna
8. Piękna i Bestia
7. Pocahontas
6. Lis i Pies
5. Zakochany Kundel II: Przygody Chapsa
4. 101 Dalmatyńczyków
3. Piorun
2. Król Lew i Aladyn
1. KRÓL LEW II: CZAS SIMBY i DZWONNIK Z NOTRE DAME

zurel

bajki disney są cudowne prawie wszystkie lubie...kocham są fantastycznymi wspomnieniami z dzieciństwa .
ale jest jedna której po prostu NIENAWIDZĘ i jest to ... król lew nie rozumiem co w nim widzicie takiego fajnego

ocenił(a) film na 9
zurel

Oj, lekko mi się ranking zmienił. :D

1. "Zaplątani"
2. Dzwonnik z Notre Dame (chociaż, gdyby chodziło w ogóle o animacje, to byłby remis z filmem innej wytwórni)
3. Pocahontas
4. Król Lew
5. Herkules (głównie za "siostry Muzy")

zurel

Atlantyda, Mój Brat Niedźwiedź

zurel

Zakochany Kundel ! :)

zurel

Król Lew, Mała syrenka, Pocahontas, mulan, piękna i bestia, księżniczka i żaba, zaplątani :D

ocenił(a) film na 10
zurel

Hm... Trudno mi wybrać...
Król Lew, Pocahontas, Lis i Pies- to taka moja trójca. Pamiętam jak pierwszy raz oglądałam Króla Lwa... Tak bardzo płakałam, że spadłam z łóźka :)
Potem Mała Syrenka, Bambi, Mulan, Mój brat Niedźwieź... Dużo by można wybierać ale filmy, które wymieniłam na początku- to moje ukochane!
P S Super, ze wydano już Króla Lwa i Pocahontas na Blu Ray'u! Czekam już tylko na polską premierę Lisa i Psa... :)

ocenił(a) film na 10
wikka1998

No i jeszcze Zaplątani! To nie trójca, a kwartet... :)

zurel

Mała Syrenka, Śpiąca Królewna, Król Lew :) Ale wszystkie ą piękne :)

zurel

Trudny wybór, nie powiem...

Na pewno Król Lew II, później Król Lew. Na trzecim miejscu egzequo Bambi 2 i Dinozaur.

;)

zurel

1.Król lew 1
2.Król lew 2
3.Herkules
4.Pocahontas
5.Mój brat niedźwiedź

zurel

Król lew oczywiście , Mulan (ale tylko 1 część) , Piękna i Bestia i jeszcze Zakochany kundel :)

zurel

Piękna i Bestia!!!! Kocham tę bajkę :D

write321

Moje naj od dziecka :
Mała Syrenka ( jak byłam mała oglądałam tyle razy że kaseta była totalnie zaorana )
Pocahontas
Mulan
Piękna i Bestia
Toy I Story
Królewna Śnieżka :)

ocenił(a) film na 8
zurel

Dzwonnik z notre dame , pocahontas , mulan i król lew

zurel

"Pocahontas" ulubiona :) poza tym Zakochany kundel, Śpiąca królewna, Piękna i bestia, Anastazja itd.

zurel

Zaplatani :) bardzo lubie i Pocahontas

zurel

Dzwonnik z Notre Dame, Kraina lodu, Pocahontas, Król lew, Mulan, Zaplątani i wiele wiele innych. ;)

ocenił(a) film na 6
zurel

Mam już 25 lat, widziałem wiele filmów Disney'a i naprawdę żaden nie równa się z Królem Lwem.

zurel

Jako, iż obejrzałem wszystkie filmy Disneya (niestety też i kontynuacje) to uważam, że moja opinia będzie wiarygodna i sprawiedliwa.

5. Król Lew
4. Tarzan
3. Pinokio
2. Królewna Śnieżka
1. Fantazja

Ranking bardzo smutny, zważywszy, że brakuje tutaj tyle perełek... Kierowałem się sentymentalizmem jak i tym jak dany obraz wpłynął na historię filmów animowanych. Odrzuciłem pozycje od studia PIXAR.

Kurzi32

Jeśli chodzi jednak o osobistą ocenę, a nie finalną to jest tylko jedna zmiana, ale jakże ważna. Za pierwszą "Fantazję" wsadzam "Lisa i Psa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones