PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796158}

Podły, okrutny, zły

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
6,7 50 110
ocen
6,7 10 1 50110
5,6 39
ocen krytyków
Podły, okrutny, zły
powrót do forum filmu Podły, okrutny, zły

Film miał pokazać Bundy'ego jako człowieka żyjącego "na co dzień". Czyli, jak poprawnym i pełnym uroku wydawał się być dla nieświadomych wokół osób. Jak idealnie stwarzał pozory, nie tylko za sprawą swojego wyglądu, ale umiejętnością manipulacji.
Interesuję się historią Bundy'ego od dawna. Obejrzałam niejeden dokument ze szczegółami jego zbrodni. Na ten film udałam się z nastawieniem, że nie jest to kolejny z nich i nie będzie to nic tak wstrząsającego. Przyznam, że pomimo tej wiedzy, ocenić było mi trudno, bo jednak tak jakby wrażenie, że czegoś zabrakło jest silne. Niby Efron daje radę, ale przez większość filmu miałam średni poziom zaangażowania. Końcówka wydawała się być dopiero mocniejsza i chwała za to.
Z pewnością pominięto kilka faktów (np. Bundy skręcił kostkę po wyskoku z okna budynku sądowego, a do przeciśnięcia się przez otwór w suficie, w więziennej celi, schudł celowo prawie o połowę)

ocenił(a) film na 7
niedzielaaaa

Polecasz jakiś konkretny dokument o nim ?

szewcze

Zdecydowanie nie ma nic lepszego od ROZMOWY Z MORDERCĄ: TAŚMY TEDA BUNDY'EGO. Wszystko chronologicznie ułożone i dużo materiałów archiwalnych.

szewcze

Wciągający i świeżo nakręcony dokument obejrzałam ostatnio w tv: "Ted Bundy, umysł mordercy". Dokument oparty na wypowiedziach/ wspomnieniach osób z jego otoczenia, rodziny, ofiar napaści, czy emerytowanych już śledczych. Równie dobry, co taśmy, choć taśm tam zdecydowanie mniej :)

niedzielaaaa

Przecież ta scena ze skokiem przez okno tam była. Jak Ty oglądałeś ten film?

ocenił(a) film na 6
xena_4

Chodzi o fakt, że podczas tego skoku skręcił kostkę czego w filmie nie pokazali a nie o fakt ze nie było skoku.

xena_4

Otóż to... Miło, że ktoś jednak czyta ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 6
niedzielaaaa

No to tez oglądajcie ze zrozumieniem, bo kiedy Ted po skoku biegnie, to kuśtyka.

Chyba nie spodziewaliście się, że na filmie zrobią to tak, że on wstaje i woła "Ałaaaa... chyba skręciłem nogę w kostce".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones