PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796158}

6,7 10 1 50095
5,6 39
ocen krytyków
Podły, okrutny, zły
Choć od egzekucji Teda Bundy’ego w styczniu tego roku minęło 30 lat, legendarny seryjny morderca nadal... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Jeśli szykujecie się na makabryczne sceny psychopatycznych zapędów Bundy'ego, możecie srogo się zawieść. Film stara się poniekąd poświęcać dramaturgię krwawych widoków na rzecz bardziej zdystansowanej perspektywy, stopniowo rysującej nam kompletny wizerunek Teda, nie tylko jako mordercy, ale także pociągającego showmana, a nawet kochającego partnera. więcej
Od początku film wzbudzał ogromne kontrowersje i bynajmniej nie chodzi tu tylko o postać głównego bohatera, lecz sposób filmowania. Po pierwszym zwiastunie wszystkim wydawało się, że film będzie stanowił gloryfikację potwora, bo Bundy został tam przedstawiony bardziej jako celebryta. więcej
"Podły, okrutny, zły" nie jest z pewnością dziełem, które zapisze się w kanonie najbardziej pamiętnych filmów poświęconych przestępcom działającym pod flagą Stanów Zjednoczonych. Za dużo tu luzu, za mało faktycznego skupienia się na zbrodniach jednej z najbardziej przerażających postaci ostatnich kilkudziesięciu lat, której przecież ta opowieść jest poświęcona.  więcej