PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399845}

Płomień i Cytryna

Flammen & Citronen
6,9 3 812
ocen
6,9 10 1 3812
Podziemny front
powrót do forum filmu Podziemny front

8/10

ocenił(a) film na 8

Moim zdaniem film naprawdę dobry.Reżyser odwalił kawał dobrej roboty w bardzo dobry sposób pokazał realia tamtych czasów oraz działania Ruchu Oporu.

ocenił(a) film na 6
bartek_hanys90

Polecam takze zobaczyc film MAX MANUS
http://www.filmweb.pl/f449394/Max+Manus,2008

Film oparty jest na prawdziwej historii Maxa Manusa, partyzanta norweskiego ruchu oporu

Promesto

Wielkie dzięki za namiar na ten film. Wcześniej o nim nie słyszałem :-)

ocenił(a) film na 8
bartek_hanys90

Mnie tylko jakoś te scenografie i czasem kostiumy nie do końca przekonywały.

bartek_hanys90

Szczerze, nie wiem za wiele o duńskim ruchu oporu i warunkach w Danii podczas hitlerowskiej okupacji. Być może szef gestapo był kompletnym idiotą, a może przeciwnie, ruch oporu miał do tego stopnia zinfiltrowany, że nie opłacało mu się go likwidować.
To by tłumaczyło tak niezwykły realizm tego filmu, jak sceny, w których cała centralna komórka ruchu oporu nie tylko świetnie zna się osobiście i z nazwiska, ale też po udanym zamachu spotyka się na popijawie w knajpie, gdzie przy sąsiednim stoliku pije szef gestapo właśnie. Świetne była też scena, w których zamachowiec po likwidacji ofiary głęboko spogląda w oczy jej mężowi. Szkoda, że nie dał mu buzi na pożegnanie. Ale zdecydowanie najlepszy był niedoszły zamach na tego wygadanego hitlerowca. Zamachowiec powołuje się na nazwisko własnego konspiracyjnego szefa, pije herbatkę z jego żoną, a następnie w przyjacielskiej pogawędce z ofiarą stwierdza, że jest zbyt sympatyczna i jeszcze niech sobie pożyje :)
Po paru takich kwiatkach film musiałem sobie darować, bo nie wiedziałem, czy to ma być komedia, czy co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones