PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478616}

Politechnika

Polytechnique
6,7 2 496
ocen
6,7 10 1 2496
7,0 12
ocen krytyków
Politechnika
powrót do forum filmu Politechnika

Na mnie już same migawki zwiastunu zrobił większe wrażenie niż wychwalane dzieło Gusa Van Santa. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

ocenił(a) film na 8
otorian83

No zobaczymy.

Słoń był filmem ciekawym.
Teraz jeszcze muszę sobie poglądać "Zabawy z bronią"

W tym klimacie, to podobny film "Nasza klasa" - "Klass"

otorian83

jeżeli migawki cię przekonały to obejrzyj właśnie wpsomnianą "Naszą Klasę".

Krolik_Pudding

Słoń był beznadziejny, Klass natomiast świetny i mam nadzieję ze ten film tez nie będzie z tych, w których trailery są genialne a całość do bani. A wie ktos w ogóle kiedy i czy wogóle wejdzie do polskich kin?

użytkownik usunięty
piernikzmarmolada

Popieram co do "Klass" dla mnie najlepszy film o tej tematyce jaki widziałam..

otorian83

Trudno zrobic gorsze gowno niz "Slon". Co potrzeba by odniesc sukces i by krytycy rozplywali sie jak dzieci na widok cukierka ? Nic, dac glowne role zwyklym dzieciakom i przez 90% filmu pokazac smetne zycie szkoly z malym bum bum na koncu. Ot przepis na film wg. Van Santa.

użytkownik usunięty
otorian83

Podobał mi się "Słoń", podobała mi się "Nasza klasa". Więc nie było innego wyjścia, jak polubić "Politechnikę". Każdy z nich zostawia ślad w pamięci, każdy z nich jest mocny. I stoją mniej więcej na równym poziomie.
Choć czy 'polubić' nie jest w tym przypadku złym słowem...

otorian83

Na pewno jest inny od Słonia.

ocenił(a) film na 8
otorian83

Dużo lepszy od Słonia ale w zupełnie innym klimacie. Tu było czuć smutek ofiar, ich strach to że nigdy nie zrealizują swoich marzeń. Chyba to pierwszy film o tematyce morderstw w szkołach z perpektywy ofiar. Niezwykle melancholijny, realistyczny do bólu do tego genialna zdjęcia i muzyka. "Klass" był rewelacyjny, brutalny do szpiku kości i realistyczny aż do bólu, Słoń bardzo przeciętny, nie wiem czym peany nad nim wiszą.

A co do Politechniki to nie typowy, specyficzny i oryginalna produkcja. Do tego uważam że bardzo ważne jest obejrzeć film z napisami aby w pełni odebrać ten film i wszystkie uczucia które budzą się gdy ogląda się go ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones