PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8769}
7,3 4 311
ocen
7,3 10 1 4311
Pollock
powrót do forum filmu Pollock

nie przyswajam, ale z entuzjazmem podchodzę do filmów o malarzach, bez względu na to, jaki kierunek reprezentują. Co w filmie Harrisa szczególnie mi się podoba, to że pokazał jak Pollock pracuje. Można obserwować nie tylko dłoń z pędzlem, czy skupione spojrzenie, lecz całą postać. To wciąga, bardziej niż sama fabuła, która jest typową biografią artysty - od trudnego debiutu, przez sukces do nieuchronnego wypalenia się. Doskonały jest Ed Harris prezentujący szeroki wachlarz emocji: od obojętności po napady furii. Marcia Gay Hayden jest wspaniałą partnerkę - w swej konsekwencji i wytrwałości stanowi kontrapunkt dla nieobliczalnego Pollocka. Wydaje się, że ta para aktorska musiała dobrze się rozumieć na planie. A czy chlapanie farbą po płótnie jest sztuką, czy hochsztaplerstwem, to już zupełnie inna sprawa.

ocenił(a) film na 8
killashandra

Trafiłem na film
zupełnie przypadkiem i zostałem przy nim do końca. Masz rację rola Eda Harrisa stoi na najwyższym poziomie, ale swoją dorga nie rozumiem dlaczego Marcia Harden za swoją rolę dostała Oscara. Wynagrodzeniem roli kobiecej, był dla mnie krótki epizod z Connelly :-)

ocenił(a) film na 8
IvanH

O nie, Connelly była
jedynie atrakcyjnym dodatkiem do tego filmu. Żadna rola. Nie wiem, czy Hayden zasłużenie dostała Oskara, bo ja od kilku lat Oscary olewam (to są jakieś kalkulacje, a nie prawdziwe nagrody), ale jej rolę doceniam. Może niezbyt piękna, ale mocna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones