PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38076}

Pomóż mi kochanie

Amore mio aiutami
6,8 12
ocen
6,8 10 1 12
Pomóż mi kochanie
powrót do forum filmu Pomóż mi kochanie

Posiłkując się tytułem głośnego filmu V. De Sici, można zagadnienie to określić jako "małżeństwo po włosku". Tym razem zamiast pary Loren - Mastroianni, w "Pomóż mi kochanie" mamy M. Vitti razem z A. Sordim. W tej gorzkiej komedii, zdesperowany mąż, grany przez Sordiego, próbuje wszelkimi sposobami, wybić żonie (Vitti), nagłą miłość do tego drugiego. Wybić, również w znaczeniu dosłownym, o czym świadczy najsłynniejsza chyba scena filmu - kiedy bezradny Giovanni gania i obija pięściami Raffaellę, dopóki ta nie powie: "Nie kocham go". Mnie jednak najbardziej rozbawiła scena próby samobójczej Giovaniego, świetnie zagrana przez włoskiego gwiazdora... Cóż, trudne to małżeństwo po włosku w "Pomóż mi kochanie".
Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć o muzyce - skomponowanej przez P. Piccioniego. Jest po prostu wspaniała. Po tylu latach od premiery, żyjąca jakby własnym życiem, w pewien sposób przerastając nawet sam film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones