PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632439}

Portret o zmierzchu

Portret v sumerkakh
6,6 945
ocen
6,6 10 1 945
5,0 4
oceny krytyków
Portret o zmierzchu
powrót do forum filmu Portret o zmierzchu

Film jest moim zdanim baaaardzo babski (rezyserem/secnarzysta jest kobieta, glowna aktorka jest takze wspolscenarzystka, a podmiotem filmowej opowiesci jest oczywiscie kobieta) drenujcy kobieca psyche poza granice samczego rozumienia.
Niezly.

ocenił(a) film na 7
dzejzor

Niezły komentarz, tym bardziej zainteresował mnie ten film. Na razie jednak chyba bez szans na obejrzenie.

ocenił(a) film na 6
Maybee

Nie wiem, czy mozna go zlowic w necie; w W-wie dostepny raptem w 3 kinach; troszke wiecej napisalem tutaj>>>http://prostozjeziora.blogspot.com/2012/08/portret-o-zmierzchu-rez-angel ina.html
Jakos ostatnio chodzi za mna znaczenie determinizmu plciowego w odbiorze takich (zwlaszcza) obrazow; w kazdym razie mam ten film ciagle w glowie;

ocenił(a) film na 7
dzejzor

No cóż, płeć na pewno ma znaczenie przy odbiorze tego typu filmów, a może nawet przy większości filmów. Ale nie wiem czy jest najważniejszym czynnikiem, bardziej znaczącym niż wiek, dojrzałość, emocje widza?
Film w necie pewnie niebawem będzie, bo w bydgoskich kinach to raczej się nie doczekam:)

ocenił(a) film na 6
Maybee

Dolecialo do mnie, ze w Bydgoszczy otworzono Muzeum Brudu i Mydla. Fajny pomysl, tchnie swiezoscia, w necie tego tez nie ma:)
Jeszcze...
Gdzies mi wlecialo, ze nawet sposob widzenia, zalezy od hormonow... Kobiety inczej widza zwlaszcza kolory (szersza paleta), faceci lepiej od kobiet rejestruja i rozpoznaja szybko zmieniajace sie obrazy. I jak tu nie wierzyc, ze wszystko to chemia-hormony lacznie z dojrzaloscia i emocjami.

ocenił(a) film na 7
dzejzor

Już chciałam się oburzyć na to muzeum brudu, ale sprawdziłam i prawie masz rację, powstało Muzeum Mydła i Historii Brudu. Nazwa dziwaczna i nieciekawie się kojarzy, ale jak poczytamy o tym na stronie internetowej to pomysł nie wydaje się aż taki kosmiczny:)

ocenił(a) film na 6
Maybee

Jakie prawie! Muzeum jest, a szyk wyrazow nie jest tak istotny jak idea (moim zdaniem oczywiscie).
Az strach pomyslec co wymysli Torun...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones