PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32899}

Porywacze ciał

Body Snatchers
6,1 4 165
ocen
6,1 10 1 4165
6,2 5
ocen krytyków
Porywacze ciał
powrót do forum filmu Porywacze ciał

7/10

ocenił(a) film na 7

Wreszcie obejrzałem coś solidnego! Film może nie jest tak dobry (IMO) jak chociażby wersja z 1978 roku, ale jak na rok powstania to trzyma naprawdę niezły poziom. Niby powoli się rozkręca, ale z minuty na minutę jest coraz lepiej. Udało się tu stworzyć naprawdę przyjemnie sugestywny klimat, atmosferę zagrożenia i nieustannego osaczenia oraz odizolowania od świata zewnętrznego. To niewątpliwie największe atuty tego filmu. Poza tym w zakończeniu (ale i nie tylko) potrafi nieźle potrzymać w napięciu i niepewności. Choć tutaj muszę przyznać, że tego dzieciaka z wyciągniętą ręką mogli sobie darować... i tak jak w całym filmie efekty specjalne wyglądają dobrze, tak w tej scenie komicznie. Na plus także muzyka i cała oprawa dźwiękowa. Po prostu dobrze się tego wszystkiego słucha - muzyka solidnie komponuje się z obrazem. Na grę aktorską też raczej nie narzekałem. Tak więc dla mnie jest to porządna adaptacja i w sumie jedna z ciekawszych propozycji z pierwszej połowy lat 90-tych w horrorze. Moja ocena: 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones