PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32899}

Porywacze ciał

Body Snatchers
6,1 4 168
ocen
6,1 10 1 4168
6,2 5
ocen krytyków
Porywacze ciał
powrót do forum filmu Porywacze ciał

Całkiem niezła produkcja science-fiction z dobrymi rolami aktorskimi, klimatyczna, od początku do końca jest tu obecna atmosfera jakiejś niewytłumaczalnej tajemnicy, co sprawia, że film ogląda się z zainteresowaniem. Oczywiście, nie jest to żadna rewelka, gdyż nie otrzymujemy jasnej odpowiedzi na pytanie, kim do cholery są te istoty, które chcą zniewolić ludzkość. Z drugiej strony może to i lepiej, że Ferrara nie wysunął kawy na ławę, bo zrobiłoby się z tego pretensjonalne i zapewne mocno naciągane kino rodem z lat 50-tych (jest to, zdaje się, remake własnie jednego z filmów z tamtych lat) i otrzymalibyśmy kolejną bajeczkę o nalocie kosmitów. A tak jest przynajmniej ciekawie.

ocenił(a) film na 6
quentin10

Hmm, nie wiem o co ci chodzi z oryginałem z 1956. Z pewnością nie jest to pretensjonalne i naciągane kino. Tak właściwie jedna z klasyk sci-fi. Więc jeżeli nadal masz to zdanie o kinie lat 50. - to ja tylko mogę ci powiedzieć, że "Invasion Of Body..." się z niego wyłamuje.

A jeżeli chodzi o wersję '93: film jest solidny, ale pozostawia lekki niedosyt.

ocenił(a) film na 8
martns

"Pozostawia lekki niedosyt" to cecha każdego dobrego filmu! :)

Shape

Heh trudno mi się z tobą nie zgodzić, coś w tym rzeczywiście jest :)

ocenił(a) film na 8
quentin10

"Oczywiście, nie jest to żadna rewelka, gdyż nie otrzymujemy jasnej odpowiedzi na pytanie, kim do cholery są te istoty, które chcą zniewolić ludzkość." To zdanie wyszło Ci tak, jakbyś uważał za rewelacyjne jedynie te filmy, które w pełni wyjaśniają genezę istot, od ich środowiska aż do omówienia metabolizmu. ;)

Moim zdaniem właśnie dobrego aktorstwa zabrakło. Najlepiej moim zdaniem grali Forest Whitaker, Meg Tilly i jeszcze jej filmowy mąż Terry Kinney. Natomiast nastolatki, na których barkach spoczywał ten film, zagrały kiepsko.

Fabuła była bardzo dobra, ale niekiedy źle przedstawiona (niepotrzebnie wydłużona i słabo zwieńczona scena w przedszkolu, pozbawiona większego napięcia scena w szpitalu).

I tak ten film gorąco wszystkim polecam. :) Nie jest arcydziełem, jedynie ze względu na kilka szwankujących scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones