PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104162}

Powrót żywych trupów 2

Return of the Living Dead II
6,2 3 630
ocen
6,2 10 1 3630
Powrót żywych trupów 2
powrót do forum filmu Powrót żywych trupów 2

Lekki horrorek

ocenił(a) film na 6

Klimatem trochę podobny do pierwszej części "Critters" bo i tutaj mieliśmy grupkę uciekających ludzi na czele których stał nieposłuszny ale dzielny dzieciak. Do połowy filmu jest śmiesznie, później robi się nudno i czeka się aż ludzie zlikwidują zombiaków. Końcówka z elektrownią to żenada pod każdym względem. Ale rozśmieszył mnie moment z Michaelem Jacksonem jak z "Thrillera", hehe. Z innych śmiesznych momentów to scena z "ożywaniem" zombiaków na cmentarzu albo jak wdzierali się do domów. Znanych aktorów brak, jedynie Dana Ashbrook znany chociażby z "Miasteczko Twin Peaks" i horroru "Zmierzch: Wampiry w odwrocie".
Pozostałych części serii "Powrót żywych trupów" jeszcze nie oglądałem, ale część 2 oceniam na 6/10. Ale kiedyś pewnie i tak obejrzę część 1 i 3, które pewnie jednak są słabsze. Szkoda, że takie filmy są tak rzadko nadawane w TVP a jeśli już to późno w nocy.

użytkownik usunięty
Axel

Przypuszczasz, że części 1. i 3. są słabsze? To się zdziwisz!

Dwójka to niemal kopia jedynki z tą różnicą, że ma mniej akcentów humorystycznych i jest nudniejsza (w jedynce jest świetna scena, kiedy zastanawiają się jak zabić to ohydne zombie, kroją je, niszczą mózg, a ono dalej żyje). Tutaj dwa słowa na temat drugiej odsłony: http://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t+%C5%BCywych+trup%C3%B3w+2-1988-104162/dis cussion/odgrzewany+pomys%C5%82,1495136

Część trzecia, którą przed chwilą obejrzałem, jest niemal tak samo świetna jak oryginał. Różni się jednak znacznie tym, że praktycznie pozbawiona jest akcentów komediowych, to rasowy horror, a nie hybryda gatunkowa.

Oceny na chwilę obecną wyglądają tak:

Powrót żywych trupów 1 - 7/10
Powrót żywych trupów 2 - 3/10
Powrót żywych trupów 3 - 6/10

Axel

Te filmy to już klasyka i nie powinno się ich określać wszystkich jedną miarą... inne czasy, inny sposób kręcenia, inna moda i inny sprzęt :)

ocenił(a) film na 6
swampwolf

O co ci chodzi człowieku?

ocenił(a) film na 5
Axel

Mnie również niestety troszkę znudziła ta część, w pewnych momentach było widać, że nie mają pomysłu na daną scenę. Trochę za dużo bezcelowe bieganiny. Ale klimat utrzymał poprzedniej części. Bez porównania pierwsza była lepsza.

ocenił(a) film na 7
JasonKrueger

Trochę słabsza od jedynki ale mimo wszystko klimat jest i fajnie się oglądało. Szkoda tylko że trochę wątków skopiowali z jedynki ( znów tych dwóch typów zaraziło się i przez pół filmu umierali w męczarniach). Nawet humor w części 1 był chyba lepszy.

ocenił(a) film na 6
Axel

Polecam moją listę filmów o zombie:
http://www.filmweb.pl/user/Axel/blog/546118

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones