PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696209}

Chajtarma

Haytarma
6,1 545
ocen
6,1 10 1 545
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

KONTEKSTY

ocenił(a) film na 8

Sam film może nie jest arcydziełem, ale przynajmniej mnie nie postawił obojętnym. Tym bardziej
jeśli weźmie się pod uwagę, że przesiedlenia te zostały wydane na rozkaz Stalina, plan
opracował Beria, wykonawcami byli Korbułow oraz Sierow. Coś to komu przypomina jeśli nie to
spiesze z tłumaczeniem ci sami ludzie są odpowiedzialni za ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA
popełnione na terenie POLSKI w latach 1939-1953. Stalin i Beria wiadomo. Korbułow mim
kierował MORDEM na oficerach polskich w Katyniu, Sierow - wysiedlenia z Kresów Wschodnich
w 1939 roku, proces 16, mordy popełnione na żołnierzach AK i wiele wiele innych nigdy nie
ukaranych zbrodni.
Fabularnie trochę podobny do "Spalonych słońcem" - początkowa sielanka na koniec
zniszczona przez brutalną historię.
Dzięki temu filmowi można się również dowiedzieć dlaczego w 2014 roku na Krymie mieszkało
prawie 60% Rosjan, będących bezpośrednimi beneficjentami tych wysiedleń. Po wysiedleniu
starano się zniszczyć jakiekolwiek ślady Tatarów na Krymie i specjalnie osiedlano tam Rosjan.

ocenił(a) film na 6
jambojad

zgadzam sie ,jest to jednak film dla ludzi lubiacych historie lub nie lubiacych ruskich.Szkoda ze te wszystkie zbrodnie sa zbyt malo naglasniane.Osobiscie polecam ten film

ocenił(a) film na 3
kgkarina33

Historycy... Zbrodni nie popełniali Rosjanie, popełniali je sowieci, czyli Rosjanie, Ukraińcy, Bialorusini, Azerowie, Ormianie i tak dalej. Poza tym zlecił je Gruzin. Jeśli kogoś nie lubić, to ich wszystkich, nie tylko Rosjan.
A film jest propagandową cienizną.

ocenił(a) film na 6
jambojad

Mnie też film ujął w kontekście historycznym:)
Ponadto ropoznałem te plenery, gdzie kręcono film:)

ocenił(a) film na 3
jambojad

Nadzorcą ogólnym całego planu był Jemelian Kuprijanow. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jemielian_Kuprijanow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones