PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5176}

Poza prawem

Down by Law
7,8 17 966
ocen
7,8 10 1 17966
7,8 23
oceny krytyków
Poza prawem
powrót do forum filmu Poza prawem

tzw. przesłanie, myślę tak bo podobno Jarmusch innych nie robił i teraz pytanie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie ukryta jest taka głębia? Nie mówię, że film jest zły, gra aktorów a w szczególności klimat jest rewelacyjny, ale to mało jak dla mnie 6 choć jeśli ktoś mnie przekona, że film zasługuje na więcej to zmienię tą ocenę. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Charlie_M_

Jak to Pylaszczkiewicza nie zachwyca, kiedy wszystkich innych zachwyca? Widocznie Pylaszczkiewicz nie jest inteligentny.

ocenił(a) film na 6
hauser

ale Ty jesteś tępy, pokaż mi gdzie napisałem, że film jest zły i do niczego? zadałem pytanie a Ty nie odpowiedziałeś, sądzę, że po prostu nie znasz odpowiedzi mam nadzieję, że się mylę i Ty mnie uświadomisz w tym fakcie. Na razie sądzę, że Twoja wysoka ocena jak mniemam tego filmu wynika z faktu, że robił go Jarmusch.

ocenił(a) film na 9
Charlie_M_

Jasne, wszystkie filmy Jarmuscha oceniłem przecież na 9 albo 10. Bo Wielkim Jarmusch Jest, a nieważne przecież, czy film słaby, czy znakomity.

Chętnie wdałbym sie w dyskusje o niewątpliwych, moim zdaniem, walorach "Poza prawem", ale niestety, raczej nie z osobą (tak, chodzi o Ciebie), która w odpowiedzi na żartobliwe przywołanie Gombrowicza, reaguje agresją i inwektywami.

ocenił(a) film na 10
hauser

Panie Hauser,nie wstyd Panu!!??
Dzieci chcą odpocząć od szkoły w tym świątecznym okresie,a Pan im jakieś metafory stosuje!
szacuneczek

ocenił(a) film na 8
Charlie_M_

Film ma dla każdego tyle głębi
ile oglądający ma jej w sobie.

Jeśli musisz prosić na forum o tłumaczenie Ci
filmów, to może zacznij przygodę z kinem od
czegoś bardziej dla Ciebie przystępnego.
Nie wystarczy patrzeć na ekran, trzeba
nauczyć się widzieć.
Oceny zaś nie zmieniaj. Bo to ma być Twoja
ocena, a nie wynegocjowana z Tobą przez kogoś.
Być może, gdy za kilka lat ponownie obejrzysz
ten film, zmienisz ją, ale dalej będzie to
TWOJA ocena. A średnia ocen filmu to suma
doznań bardzo różnych widzów (znawców i "znawców").
To dlatego arcydzieła sztuki filmowej nie mają
średniej 10, a "filmowe badziewa" 0.
Pozdrawiam życząc wiele samokrytycyzmu.

ocenił(a) film na 6
Don_Peres

wszystkich krytykantów i przeświadczonych o genialności tylko swojego gustu i odczuć kulturalnych wysyłam na forum o Willu Smithie. Dajcie chłopakowi spokój, ma prawo mieć własne zdanie, to nie Unia Europejska!

ocenił(a) film na 10
Charlie_M_

Wydaje mi się, że poruszony jest tu problem prawdy i iluzji. Komu wierzyć? Kto jest dobry a kto zły? Czym jest mowa? Czym są i jak działają filmy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones