PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5176}

Poza prawem

Down by Law
7,8 17 968
ocen
7,8 10 1 17968
7,8 23
oceny krytyków
Poza prawem
powrót do forum filmu Poza prawem

Czytałam jakoby "Down by Law" miał być tym kultowym, "najlepszym" flimem Jarmusha. I chyba się rozczarowałam. Nie twierdzę, że film był zły, absolutnie. Podobnie jak większość filmów Jarmusha, skłania do rozmyślań (przynajmniej moim zdaniem). Co do gry aktorskiej, to w pewnym sensie trudno mi ją obiektywnie ocenić, bo bezkrytycznie kocham aktora, jakim jest Roberto Bennigni i zawsze będę się nim zachwycać.
Ogólnie to dobry film, oczywiście...ale czegoś mi jakby brakowało. Nie miałam takiego wrażenia, oglądając którykolwiek z innych filmów Jarmusha; Mystery Train, Nieustające Wakacje, Truposza (ech! Iggy Pop w chuście na głowie!), o "Coffee and Cigarettes" nie wspominając. Sama nie wiem dlaczego. Może po prostu najsłąbiej przemawiał do mojej indywidualnej wrażliwości. No, ale...

tak wiec mam pytanie:

Które z filmów Jarmusha są waszym zdaniem "najlepsze"? (Jeżeli można w ogóle oceniać filmy w takiej kategorii, dlatego wzięłam słowo w cudzysłów)

ocenił(a) film na 7
swietakicia

Ja kocham kawę i papierosy, noc na ziemi i broken flowers:) a z kolei "nieustające wakacje" były dla mnie męczarnią:) Jarmush ma speccyficzne podejście do filmu, i jest dla mnie mistrzem "nudy" (w przenośni oczywiscie:) Jego filmy teoretycznie są o niczym i nic się tam nie dzieje, ale przedstawia to w sposób niezwykle klimatyczny:) Myślę, że Jarmush nie musi się podobać wszystkim ...na szczęście
(jak mawiają - miliony much nie mogą się mylić - jedzmy g..o;))

swietakicia

Z tych filmów Jarmuscha, które obejrzałam do tej pory, miejsca medalowe przyznaję:
1. Truposz.
2. Kawa i papierosy.
3. Noc na ziemi.

A Jima Jarmuscha uwielbiam. Jest jednym z moich ulubionych twórców filmowych. Nie pamiętam aby którykolwiek z jego filmów wydał mi się nudny, bezsensowny czy nieciekawy. Wręcz przeciwnie. A Truposza powinien obejrzeć każdy. Zanim umrze. =D

perygrynacyjna

Nie wydaje ci się, że Noc na ziemii jest nieco nierówne? Nowelka z W. Ryder wydaje mi sie lekko spłaszczona, przerysowana i naiwna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones