PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 664
oceny
8,1 10 1 233664
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Ocena bardzo mocno przesadzona. Film bardzo średni, rzekłbym nawet, że zwyczajnie słaby - jak na możliwości Mela Gibsona. Większość chwali miażdżące sceny batalistyczne, ja się pytam jakie? Zwykłe efekciarstwo, zero klimatu. W Szeregowcu Ryanie, akcję na plaży Omaha przechodziło się razem z aktorami, a po zdobyciu plaży, w scenie kiedy padają słowa "That's Quite a View" można wziąć głęboki oddech i wyzionąć ducha. Piszę o tym tylko, że większość porównuje nowe dzieło Gibsona do Ryana, co jest moim zdaniem bardzo delikatnie mówiąc - lekko pomylone. Szeregowiec Ryan, mimo, że 20 lat temu zrobiony, to bije Przełęcz ocalonych pod każdym względem. W Przełęcz ocalonych raziła gra aktorska, szczególnie Vince Vaughn - zagrał iście komediowo. Film bez ładu, bez składu. Totalny chaos i zero wątków, które by jakoś chociaż chciały utkwić w pamięci. To taki film zrobiony na szybko, pod publikę, dla pieniędzy - bo inaczej nie uwierzę w to co zobaczyłem na ekranie. Naprawdę nastawiłem się na solidne kino. Oceny zawyżone pewnie z racji historii obytej na faktach. Jednak to stanowczo za mało. Jednym uchem weszło, drugim wyszło. Pamiętam jak pierwszy razy obejrzałem Saving Private Ryan, to jeszcze długo po seansie nie potrafiłem do siebie dojść. Tutaj nie czułem dosłownie nic. Film moim zdaniem mega słaby. Oceniłem na 5/10, tylko ze względu na Mela, bo jak by nie patrzeć, gość jest już legendą.

ocenił(a) film na 8
quatro_3

Dajesz 5 i mowisz, ze mega slaby? Film mnie przede wszystkim poruszyl. Jak malo ktory w ostatniej dekadzie. Budzet raptem 40 mln to jakich cudow tu mozna oczekiwac. Vaugn przeciez mial komediowo zagrac...Nie rozumiem tego narzekania. Po seansie w kinie zapadla grobowa cisza. Ostatni raz byla taka na "Pasji". Tego samego rezysera. Dla mnie wymowne.

ocenił(a) film na 5
Qjaf

Przecież napisałem, że dałem 5 z szacunku do Mela. Masz mieć prawo swoje zdanie, jak reszta ludzi po seansie. Szanuję Twoje zdanie, podobało Ci się - ciesze się. Mi się film zwyczajnie nie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones