PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161}

Psychol

Psycho
5,2 9 273
oceny
5,2 10 1 9273
4,9 7
ocen krytyków
Psychol
powrót do forum filmu Psychol

Moim zdaniem jedyną wadą filmu jest, że Van Sant uwspółcześnił scenografię, ale próbował zachować narrację z lat 60-tych. Wyszło trochę sztucznie. Ale nie ma się co czepiać. Vaughn całkiem przekonujący, Macy (jak zwykle) świetny, Heche (choć jej nie lubię) też ujdzie. Van Sant'owi należy się też chapeau za odwagę - robić remake Hitchcocka, to jak dobrowolnie kłaść głowę pod topór. To Forum zresztą jest tego najlepszym przykładem - jak łatwo zjechać kogoś, kto próbuje poprawiać po Hitchcocku (nie trzeba nawet oglądać remake'u, żeby go zdołować). Ja tam jednak film polecam!

pkb_pl

Mi też się podobał, w przeciwieństwie do starej Psychozy, którą cenię jedynie za pomysł i tą samą świetną, kultową muzykę. Co do forum pełna zgoda. A co do aktórów to świetnie zagrali Viggo Mortensen (uwielbiany za rolę Aragorna) (8/10), Julianne Moore (laureatka Oscara i wielu innych nagród) (8/10) i Vince Vaughn (dla mnie to zdecydowanie jego najlepsza rola - 8/10). Za Heche (6) i H. Macym (7) akurat nie przepadam, ale też nie zagrali źle. Sam reżyser to też zresztą doceniony fachowiec.

ocenił(a) film na 6
MarcoK

A według mnie właśnie Heche zagrała świetnie jak na swoje możliwości, nie oglądała oryginału i to widać- jej postać jest zupełnie inaczej wykreowana niż ta z "Psychozy", mimo, że film to niemal kalka.

ocenił(a) film na 6
pkb_pl

Zgadzam się. Te gromy spadające na ten remake, oraz oceny oscylujące w przedziale 1-3, to jednak przegięcie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones