PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161}

Psychol

Psycho
5,2 9 288
ocen
5,2 10 1 9288
4,9 7
ocen krytyków
Psychol
powrót do forum filmu Psychol

Gus van Sant sięgnął dna

Nie obchodzi mnie, czy to co piszę jest zgodne z political correctness.

Nie dbam o to.

Odnoszę wrażenie, że to to orientacja seksualna spowodowała, że van Sant wybrał do roli Marion Crane, lesbijkę ANNE HECHE.

Nie chodzi o to, że to mierna aktorka (choć niewątpliwie tak jest).

Chodzi o to, że MARION CRANE, ofiara NORMANA BATESA powinna być szczególnie ponętna (nie bez powodu HITCHCOCK zatrudnił zjawiskową JANET LEIGH).

Tymczasem van Sant zatrudnił sierotę ANNE HECHE, która nie dość, że nie atrakcyjna, to jeszcze żle zagrała i to nawet scenę pod prysznicem.

SCENA POD PRYSZNICEM w jej wykonaniu nie tylko nie jest przerażająca, ale jest wręcz KOMICZNA (gdy HECHE upadając uderza tyłkiem o wannę, za każdym razem wywołuje uśmiech na mojej twarzy).


ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Beznadziejnie obsadzona została główna rola, NORMANA BATESA.

Tym razem to tępy VINCE VAUGHN, mierny aktorzyna (m.in. "Polowanie na druhny").

Wielki drągal, troglodyta, miałby sprawiać niepozorne wrażenie.

Przecież on wygląda jak wyjęty z kryminału.

Te szpotawe apatyczne ruchy.

Jeśli ktoś jakimś cudem nie widział oryginału, to i tak od razu zacznie go podejrzewać
(u Hitcha to niemożliwe, kto by podejrzewał delikatnego ANTHONY PERKINSA)

Dno.

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Aktorzy to gwóźdź do trumny tego i tak wypranego z emocji filmu/kalki/imitacji.

ANNE HECHE - aseksualna, wyzbyta erotyzmu, co za tym idzie nie budzi w widzu żadnego zainteresowania. Jest beznamiętna, więc gdy ginie, widzowi jest to obojętne

VINCE VAUGHN - pustak

Moje typy:

CHARLIZE THERON - wiadomo, adolna do wszystkiego co udowodniła rolami w "Adwokacie diabła", "Celebrity", "Monster", "Dalekiej północy"

HENRY THOMAS - pamiętny Eliot z "E.T.", wciąż o niewinnej twarzyczce cherubinka, byłby idealny w roli psychopatycznego Normana Batesa

ewentualnie:
BEN WHISHAW - znany z roli mordercy z "PACHNIDŁA" (no ale gdy powstawał film, był za młody)

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Chłopie, nie wiem ile ty masz lat, ale 1983 to chyba dla jaj sobie w nicku wpisałeś. Idź, pobaw się klockami i wróć jak nauczysz się PATRZEĆ.

ocenił(a) film na 6
Malakhai

https://www.youtube.com/watch?v=4LrRgHyo7ZU

AutorAutor

Jesteś beznadziejny/na. To jakaś homofobia, czy po prostu bezinteresowna złośliwość?

ocenił(a) film na 6
maciekbogdan

https://vimeo.com/126757480

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones