PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 669
ocen
7,6 10 1 26669
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

7/10

ocenił(a) film na 7

Niestety dostanie ode mnie tylko tyle, bo nie oddał klimatu Whartona. Fragmenty o Al'u nie pokazały tego o co Williamowi chodziło: okrucieństwa wojny, bezsensowności przemocy. Z drugiej strony Ptasiek był w tym filmie bardziej dziwakiem niż marzycielem. Szkoda...

ocenił(a) film na 10
swiety_krzysztof

Co prawda książki jeszcze nie czytałam, ale zamierzam, bo film był naprawdę świetny! Polecam wszystkim!! Oglądając go chwilami śmiałam się, płakałam i przeżywałam razem z bohaterami ich przygody. Bardzo bardzo mi się podobał! Mój głos: 10/10 ;D

swiety_krzysztof

Nie czytałem książki, więc moja ocena będzie obiektywna. 10/10. Bez dwóch zdań. Jak dla mnie to jedna z najlepszych ról Nicholasa Cage.
Poruszający film, a końcówka mnie rozwaliła. Polecam wszystkim.
Mam nadzieję, że książka rzeczywiście jeszcze lepsza.

NickError

Moim zdaniem to piękny film... Książka, zawiera co prawda więcej szczegołów, ale i tak uważam, że film oddał to co najważniejsze i to co najbardziej przyczynia sie do refleksji. Tzn. jaki jest sens ludzkiego życia...

ocenił(a) film na 8
swiety_krzysztof

Ja tez obstawiam książkę. Film naprawdę dobry, ale...zawsze jest to ale.
1 : 0 dla prozy

swiety_krzysztof

Zgadzam się. Ja dałbym 4/10. Cage w roli Ala Columbato to nieporozumienie.
Książka jest trudna do sfilmowania , ale tutaj twórcy poszli na duże skróty. Mam wrażenie , że to taka wersja dla "przeciętnego Amerykanina"

ocenił(a) film na 6
swiety_krzysztof

Hm... W porównaniu do książki, film jest bez polotu (he,he), ale ogólnie nie wypada najgorzej. Warto sięgnąć po książkę i rzucić okiem na film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones