PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 665
ocen
7,6 10 1 26665
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Czy mógłby mi ktoś przedstawić różnice pomiędzy książką a filmem? Czy w filmie dużo
ważnych scen zostało usuniętych? Jeśli tak, to jakie? I czy zostało coś zmienione. Chodzi mi
o to, że Ptaśka mam w pracy z polskiego, jednak z braku czasu nie zdążyłam już przeczytać
książki (nad czym naprawdę bardzo ubolewam ponieważ wiem, że zazwyczaj między filmem
a książką jest bardzo duża przepaść i przez to nie będę w stanie dobrze przedstawić mojej
prezentacji, jednak skupiłam się na przedmiotach zdawanych na maturze na poziomie
rozszerzonym a polski się do nich nie zalicza). Tak więc, będę bardzo wdzięczna za pomoc;)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Marcys28

Na pewno w filmie zabrakło sceny seksu grupowego Ptaśka i Ala z parką kanarków.Tak samo z wiadomych względów Parker nie uwzględnił fragmentów kiedy Ptasiek dał kanarkom ścieżkę heroiny -przez parę godzin myślały,że są orłami i atakowały kury na podwórzu.Jeden pod wpływem narkotyku chciał zapisać się do PISu bo miał halucynacje,że jest kaczką i obrońcą krzyża .niewiele pomogłem ale powodzenia życzę.....

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Ciekawe, jaką ocenę dostał z wypracowania Marcys, jeśli skorzystał z Twoich podpowiedzi heheh ;-)

ocenił(a) film na 9
konkret_filmweb

Nie mam wątpliwości,że pozytywną. Teraz kończy doktorat z literatury amerykańskiej i jest cytowana na całym świecie.W "Ptaśku" widziała więcej niż najbardziej wtajemniczeni krytycy,którzy na Whartonie zjedli zęby ... :)
Ciekawostka - zanim "Ptasiek" stał się słynny, przez 3 lata byłem jedynym czytelnikiem w mojej bibliotece,który ją wypożyczał , kilkukrotnie zresztą :)
pozdrówka

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Dobre ;-)

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

kiedy Ptasiek stał się słynny i z jakiego powodu?

ocenił(a) film na 9
adamus47

Nie wiem czy pytasz serio,ale co mi tam :)
Na początku lat 80tych czytałem nieziemskie ilości książek.Tak trafiłem na "Ptaśka" Williama Whartona.Jedną z moich ulubionych powieści.Nic o niej wcześniej nie słyszałem,nikt z moich znajomych o niej nie mówił,nie wiedziałem,że w ogóle istnieje.
Bibliotekarka zapytała nie co w niej takiego widzę,że jestem jej jedynym czytelnikiem w ciągu ponad 3 lat bytności w bibliotecznym katalogu.Odpowiedziałem i zachęciłem ją do lektury.
Co się działo potem nie wiem bo kupiłem własny egzemplarz :)
Wharton z czasem stał się jednym z najpoczytniejszych pisarzy w Polsce choć już nigdy potem nawet nie zbliżył się do klasy "Ptaśka".
Moja córka w czasach liceum miała ją na liście lektur szkolnych,chyba nieobowiązkowych.
Rewelacyjny film Parkera również pewnie przyczynił się do sławy "Ptaśka". Zobaczyłem go gdzieś w 86/87roku ,jeszcze z kasety video ,na którą trafiłem na jakiejś giełdzie.
Rzadki przypadek moim zdaniem gdy i książka i film powstały na jej podstawie są na takim samym,baaaardzo wysokim poziomie :)
Rozjaśniłem wątpliwości ?

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

aaa spoko, myślałem że piszesz o obecnych czasach że niedawno stał się znany wśród młodzieży czy coś ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones