PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 665
ocen
7,6 10 1 26665
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Witam, mam takie pytanie odnosnie ksiazki, nie zadne duze spoilery czy cos, wiec czytac mozna. Pamietacie ten moment, kiedy ptasiek z Alem pracowali jako szabrownicy i polowali na psy (watku z tego co pamietam w ogole nie ma w filmie)? Oni je zawozili do takiej fabryki i tam cos robili z tymi psami - przerabiali je na cos? Ktos pamieta, co robili z tymi szabrowanymi bezpanskimi psami? Nie moge sobie przypomniec, a siedzi mi to w glowie od jakiegos czasu :) Z gory dzieki!

ocenił(a) film na 10
BastradPL

mi się zdaje, że coś było w filmie jak je uwolnili.., a oni je do tej fabryki tylko zawozili natomiast tam je ktoś inny zabijał i przerabiał na karmę chyba?

ocenił(a) film na 9
majawk

chyba? musze meic pewnosc. karme dla czego?

ocenił(a) film na 9
BastradPL

przerabiali je na karmę dla psów. paradoks?

BastradPL

Użytkownicy wyżej dobrze mówią (piszą). Te psy przerabiano później na karmę... dla psów.
Jestem pewna, ponieważ właśnie skończyłam czytać powieść. ;)

ocenił(a) film na 9
aviatorka

Dziękuję przebardzo :) Co do powieści - niesamowita, prawda? Bardzo mi się spodoała kiedy ją czytałem swego czasu. Jest też coś w rodzaju sequela - nazywa się "Al", tak w ramach ciekawostki powiem. Ale moim zdaniem jest to marna kontynuacja, nie doczytałem tego do końca nawet, bo była po prostu nudna, poza tym bardzo mi się nie spodobało, jak okazało się, jak to tak naprawdę z Alem i Ptaśkiem było. Polecam przeczytanie chociaż początku tamtej książki :)

BastradPL

Powieść bardzo intrygująca. Ciekawie został poprowadzony wątek Ptaśka - to, jak coraz bardziej "staje się" ptakiem poprzez obsesyjną wręcz obserwację tych zwierząt. Interesujący był też kontrast między postaciami - Ptaśkiem i Alem oraz sposobami postrzegania przez nich rzeczywistości.
W swoim czasie na pewno sięgnę po film. Ciekawi mnie, jak zostało uchwycone właśnie to "stawanie się" ptakiem...

ocenił(a) film na 9
aviatorka

Film, jak oto zwykle w takich sytuacjach bywa, w porównaniu z książką wychodzi dość blado. Co nie zmienia faktu, że warto go obejrzeć :) Polecam!

ocenił(a) film na 8
BastradPL

mi się wydaje że oni psy po prostu zabijali, palili. Na karmę dla psów były przeznaczane konie

smochu

Na początku psy były usypiane normalnie, ale potem weterynarz się wkurzył, wyrzucił ich. Wtedy policjant, który miał znajomości w fabryce karmy wysłał tam psy i przemielił na jedzonko dla ich pobratymców. Tak więc masz trochę racji, ale nie do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones