PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 666
ocen
7,6 10 1 26666
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

bo nie dojde za Chiny,. Czy jest ktoś kto potrafi połączyć wszystko w jedną koherentną całość i wytłumaczyć kim był Ptasiek odwołując się do poszczególnych scen? jak połączyć Al'a z jego kolegą/Ptaśkiem/jego alterego w scenach, w których akcja toczy się równolegle (jak na wojnie), czy też jak podrywają dziewczyny w cyrku? Skoro ptasiek nie istniał, to kto się kłócił z ojcem Al'a o sprzedaż przezeń auta? itd.itd. ktoś kumaty niech pozamiata.

ocenił(a) film na 10
Szelkovsky

Czytając drugą część "Ptaśka", "AL", przeżyłam szok, kilka razy czytałam, że Ptasiek był tylko wymysłem Ala, dalej tego nie pojmuję.. Może po prostu Al miał takie urojenia, że to tylko jemu wydawało się, że to wszystko się dzieje, może to jakieś fałszywe wspomnienia, Ptasiek był wymyślonym kolegą Ala, na co wskazuje druga część.. Dziwne.

ocenił(a) film na 9
lady_hara

to jedyna książka, którą znam i nikt nie potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania.

ocenił(a) film na 9
Szelkovsky

Dzięki za spoilera mate ^^

ocenił(a) film na 8
Druedain

Przecież to film a nie książka, mi się wydaje że Ptasiek istniał naprawdę a oszalał po katastrofie helikoptera. Zresztą Al przychodziłby sam do siebie, kto kłócił by się z jego ojcem?.

ocenił(a) film na 9
Grand23

Ten człowiek zniszczył moje dzieciństwo...

ocenił(a) film na 9
Szelkovsky

Skończcie już pieprzyć bzdury,nie ma w tym żadnego drugiego dna . Al i Ptasiek byli kumplami z dzieciństwa,potem ich drogi się pokomplikowały.Jeden przeżył traumę wojenną,drugi "odleciał" w swej miłości do ptaków.Dwóch pokiereszowanych spotyka się w szpitalu,trudno określić,który bardziej . Al ma spróbować pomóc wyrwać Ptaśka z odrętwienia,przy okazji sam po trochu wraca do normalności. Ja wierzę ,że Ptasiek cały czas kumał wszystko ale ptasi świat był bezpieczniejszy i milszy do życia więc wolał żyć w takim świecie,świadomie.Dla Ala zdecydował się wrócić do rzeczywistości.... Film został nakręcony na podstawie książki "Ptasiek".Wharton nie planował wtedy kontynuacji czyli naciąganego ptaśka 2. Parker nakręcił wspaniały obraz na podstawie pięknej powieści. A Wy Szanowni nie kombinujcie jak koń pod górę,Al i Ptasiek to były dwie różne osoby,dwaj różni od siebie ale jednak prawdziwi przyjaciele od dziecinnych lat.Koniec i kropka.Co Wharton wymyślił po 20 latach to jego sprawa nie mająca żadnego znaczenia dla filmu pt."Ptasiek".
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
clarencefilmweb

Film jest o schizofrenii...a w tej chorobie realny świat miesza się z wyimaginowanym..reżyser wykorzystał 3 narracje, dzięki czemu alternatywne światy łączą się w jedną całość. Nie w sposób dotrzeć do prawdy...bo być może wszystko jest percepcją Ala a być może urojeniem Ptaśka.pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
czworka4

Bzdura. Film powstał w 1984 roku, zanim Wharton napisał powieść pt. Al. Nie ma tu żadnych urojeń Ala. Al i Ptasiek to dwie różne osoby. Pojawiające się retrospekcje - wspomnienia z dzieciństwa - Al przywołuje po to, aby dotrzeć do swojego przyjaciela Ptaśka, aby wybudzić go ze stanu, w którym się znajduje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones