PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034076}

Różowy księżyc

Pink Moon
5,9 171
ocen
5,9 10 1 171
Różowy księżyc
powrót do forum filmu Różowy księżyc

Holandia...

ocenił(a) film na 2

Jakoś mnie nie dziwi, że to właśnie Holendrzy kręcą film promujący eutanazję...70-cio letni staruszek, sorry, w Holandii, teraz? Teraz kiedy medycyna święci sukcesy nie mające precedensu w dziejach świata? Staruszek to jest facet 90-cio letni. Pisarz Soul Bellow w wieku lat 80 spłodził dziecko...dwa lata później napisał ważą powieść. Roman Polański w wielu lat 90 nakręcił ważny film /tak, wy lewacy nie lubcie tego filmu, bo jest nieprzyschły dla was/. Clint Eastwood po 80-tce kręci filmy jak szalony, coraz lepsze...i te siątki można mnożyć, ale Holendrzy kochają zabijać staruszków, i wkrótce staruszkiem będzie nie 70latek ale 60latek

AdamELipinski

Może to dla ciebie trudne do pojęcia, ale w kwestii swojego życia ma prawo wypowiadać się ta osoba, której to życie dotyczy.

Można mieć 80 lat i być pełnym życia albo 40 lat i chcieć pożegnać się z tym światem. To nie twój interes co kto ma w głowie, ile chce żyć i jak przeżyć to życie.

Nie masz pojęcia co mówisz i obrażasz w ten sposób ludzi, dla których życie jest nieustannym cierpieniem.

ocenił(a) film na 2
konqer

Wyczuwam lewoskrętność, a to wiąże się z pokrętnością...może dla ciebie myślenie to cierpienie, ale to nie mój problem... empatia dla cierpiących ludzi nie musi od razu prowadzić do promocji eutanazji, zwłaszcza, że ten biznes i tak wychodzi Holendrom lepiej niż gorączka tulipanowa.

AdamELipinski

Rozumiem, że w twoim mózgu posiadanie poglądów innych niż twoje to już wada (niby dlaczego?) - ale tak, w kwestiach etycznych zdecydowanie bliżej jest mi do lewej strony sceny politycznej, tylko że te poglądy nie biorą się z tego "bo tak" tylko z tego, że są one dobrze uargumentowane i na posiadanie takich poglądów jest po prostu więcej przesłanek.

Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten rzekomy brak empatii u mnie. Jest we mnie bardzo dużo empatii, empatia jednak nie oznacza odbierania innym ludziom władzy nad swoim życiem.

To jak ktoś chce odejść z tego świata to sprawa tej osoby, a nie moja czy twoja.

konqer

W zupełności się z tobą zgadzam. Czy nie mamy prawa decydować o sobie samych, w pełni zdrowi psychicznie?

AdamELipinski

Żebyś Ty kiedyś nie musiał jęczeć w wieku 60 lat że nie chce Ci się żyć ale mimo to musisz

AdamELipinski

Nie bardzo rozumiem, dlaczego jeśli podejmuje się temat wrażliwy, od razu znajduje się ktoś, kto mówi o "promowaniu"...
Serio? Promowanie eutanazji?
Film jest przede wszystkim o relacjach, o samotności, o podejmowaniu wyborów i akceptowaniu wyborów innych osób.

ocenił(a) film na 7
Tukatu

Też tak uważam.

AdamELipinski

Eutanazja powinna być dostępna dla osób które na to się decydują (osobiście i świadomie) bo o sobie , swoich losach człowiek sam decyduje dokonując wyborów.Nie kwestia wieku ani zdrowia może o tym decydować, ważna jest możliwość wyboru : chcę lub nie. Nikt nikomu nie każe z tej opcji korzystać ale trzeba dać szansę na własną decyzję. Na tym polega wolność : realizuję siebie nikomu przy tym nie robiąc krzywdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones