PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258442}
6,8 1 710
ocen
6,8 10 1 1710
6,8 8
ocen krytyków
Red Road
powrót do forum filmu Red Road

Typowe szkockie ponuractwo,deprecha miejska, spieprzona wiecznie pogoda i twarze szarsze niz u polakow. Tak mniej wiecej wyglada Glasgow od dziesiatek lat W latach 70tych i pozniej jeszcze bylo to najniebepzieczniejsze miasto w Europie. Momentami po obejrzeniu tego filmu zastawiam sie czy glowna odtworzczyni nie byla bardziej stuknieta psychopatka od tego zafajdanego typowego szkota, pijaka :). Warto zwrocic jeszce na te szkockie blokowiska,,faktycznie tam i w Londynie np. mieszka sam plebs,,kiedys budynki dla robotnikow. W polsce natomiast wszystkie klasy spoelcznie w takich meiszkaja :)

ocenił(a) film na 8
J_C_WELLS

Podoba mi się to co napisałeś. Siedziałem w Szkocji 3 lata. Szukam właśnie takich, ciężkich, mokrych, blokowiskowych, koniecznie brytolskich filmów. Proponuj, proponujcie...

f24260407

http://www.filmweb.pl/film/Citadel-2012-581674
moja propozycja

Baby_Firefly

http://www.filmweb.pl/film/Harry+Brown-2009-501097
tyle mi przychodzi do glowy w tej chwili

J_C_WELLS

mieszkam w Glasgow od 6 lat. Ogladam duzo filmow, sporo tez angielskich i szkockich i nie wiem czemu ale szkockie zawsze sa takie depresyjne i patologiczne - obojetnie jaki gatunek. Cale Glasgow takie nie jest, wszystkie te depresyjne filmy/sceny filmowane w przykrych dzielnicach mieszkan socjalnych i patologicznych - ale to nie jest cale Glasgow. Aberdeen wg mnie jest najgorszym miejscem w Szkocji.
Napewno juz Szkoci nie maja takich ponurych geb jak Polacy , nie gadaj.

Baby_Firefly

Aberdeen?... to jedno z bogatszych miasteczek w Szkocji.

J_C_WELLS

i co z tego? tam gdzie jest bogactwo nie ma biedy i patologii? przejedz sie

Baby_Firefly

Patologia to jest wszedzie w UK, różnej maści, dla mnie najwieksza patologia to te grubasy turlające się po chdnikach tak ze nie mogę przejść i co?...oni myślą że reprezentują klasę średnią Wielkiej Brytanii,,a a tak naprawde są pasożytami, żrącymi bez opamiętania i nawet niewiedzą że są grubi bo nikt im tego nie uswiadomił, bo jak by ktos powiedzial Grubasie pier...y rzestań żreć!! to by oszedl do pierdla za bycie niepoprawnym politycznie, więc Grubas wpie...la ile wlezie!

J_C_WELLS

hmm raczej watpie zeby mysleli ze sa klasa srednia ;) Grubi ludzie jakos mi nie raza, prawdziwa patologia to te cpuny alkocholicy lenie nieroby

J_C_WELLS

Smutna prawda, ale rozbawił mnie Twój komentarz. Nie wiem czy miałeś okazję być w Meksyku, "najgrubszy" kraj na świecie i to samo spostrzeżenie, nie wiedzą że są grubi... Mimo tego co ciekawe, w kinie meksykańskim nie ujrzysz sporo grubasów. Dawno nie oglądałam nic angielskiego, chyba podobnie hmm

peligrosa

Mój kumpel z pracy, alkholik, Polak dostał mieszkanie w Anglii 2 pokojowe , bo groziło mu 'niby' wykluczenie spoleczne, a nei stoczyl sie na tyle, bo pracuje i trzyma sie jakos. Normalny czlowiek ma zapier...i sam sobie kupic. Taki Angol co z nim robiłem i meiszkalem mial chyba najwieksza lodówke w naszej wiosce pracowniczej, prawie sie modlił do niej, i dostawała pieniadze rządowe za 'otyłość' bo to jest uznane jako choroba u nich. I to są problemy WLK BRYTANII a nie tam czy są w unii czy nie są czy Polacy im zabieraja robote czy nie, i wez mu powiedz, grubej ku...ie, że wygląda jak świnia, to jutro jestes wydalony z roboty za rasizm. Twoją rolą jest tylko usmeichać sie do niego i napełnić świniakowi lodówkę strawą!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones