PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258442}
6,8 1 704
oceny
6,8 10 1 1704
6,6 7
ocen krytyków
Red Road
powrót do forum filmu Red Road


Po tym, jak bardzo spodobał mi się "Fish Tank", natychmiast sięgnęłam po inny film tej reżyserki i choć spodobało mi się mniej, to wrażenie zostawiło po sobie raczej spore. Przyznaję, że przez większą część filmu byłam znudzona - ja lubię kameralne kino, ale tutaj nastąpił chyba lekki przesyt "nic-nie-dziania-się". Jednak od pewnego momentu wydarzenia tak zaskakują, że cała ta kameralność i niespieszność wydała się nawet uzasadniona i niejako "wprowadzająca" do tego, co miało nastąpić potem.
Andrea Arnold jest zdecydowanie odważna w tym co i jak pokazuje. Odwaga polega też na tym, że granica między postaciami "złymi" i "dobrymi" zaciera się i końcowe wrażenie jest tylko takie: wiemy, że patrzymy na coś smutnego, na dramat. Ale nie osądzajmy nikogo.
Nie napiszę nic o fabule, bo tutaj akurat warto nie wiedzieć, zaczynając seans. Dwie rzeczy: ta pani reżyser pokazuje seks tak, że się go nie zapomina. Oraz: scena, która roztrzaskała mnie na kawałki - przytulenie "dziecka". Kto widział, ten wie.

ocenił(a) film na 8
magdalith

Także mnie ten film..niemal poraził..Ta.."niespieszność"-dzięki za kulturę;prymityw i prostak-powiedziałby.."śmiertelna nuda.."-lub użył..bardziej współczesnego przymiotnika!-ta niespieszność..to prawdziwy smaczek tego filmu! W jakiej potwornej skorupie ..bólu i szoku..trzeba być ,by zaplanować..i ZREALIZOWAĆ taką..intrygę! On..który uczynił jej taką krzywdę-jednocześnie..stał się jej dobroczyńcą.przywracającym ją do życia z tego..ciemnego tunelu szoku,rozpaczy i wyrzutów sumieni,w którym żyła..Lubię ..takie wysmakowane scenariusze!Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones