PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666583}
2,3 568
ocen
2,3 10 1 568
Rekiny: Walka o życie
powrót do forum filmu Rekiny: Walka o życie

Dziś wielka premiera - kolejna produkcja o morskich drapieżcach, obdarzonych żądzą terroru i ludzkiego mięsa. Nie można przegapić tak niesamowicie zapowiadającego się filmu o rekinach, które walczą o życie, nie chcąc umrzeć z głodu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wielką niewiadomą!

ocenił(a) film na 8
Valdoraptor23

Ma się rozumieć, nie mam pojęcia o czym może być ten film, czekam na wielką premierę z zapartym tchem!

Wredny_Sqrvol

Ten film to była masakra. Lukałem na to jednym okiem. Muszę jednak przyznać że jak na studio Asylum to było nawet możliwe do wytrzymania. Z reguły ich produkty są całkowicie niestrawne.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

Zależy co kto lubi i pod jakim kątem patrzy na takie produkcje. Gdyby je porównywać z "normalnymi" filmami to oczywiście ocena wyższa niż 3/10 dla któregokolwiek z nich byłaby mocno zawyżoną/nieracjonalną, ale gdyby tak skupić się tylko na "takich" filmach i porównywać je wyłącznie między sobą (ja tak właśnie czynię na swoim profilu) to wtedy sytuacja jest już zupełnie inna. Ten film był dość słaby w swojej kategorii, bo więcej nudny, a mniej śmieszny, stąd u mnie ma "tylko" 8/10. Zaznaczam jednak jeszcze raz, trzeba lubić "takie" kino, dla mnie to bardzo często są rewelacyjne komedie i za to je lubię. Mógłbym nawet pokusić się o stwierdzenie, że w mojej opinii film jest paradoksalnie im gorszy tym lepszy :-) Pozdrawiam!

Wredny_Sqrvol

Trzeba mieć jednak ukierunkowane na takie niezamierzone parodie prawdziwego kina poczucie humoru. Ja jednak widzę w tego rodzaju kinie jedynie chęć splagiatowania innych wielkich filmów by również uszczknąć co nieco na bazie popularności pierwowzorów. Rozgrzeszam jedynie filmy z góry przeznaczone na rynek telewizyjny.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

Wątpię, żeby tacy producenci i reżyserzy jak choćby Jim Wynorski czy Fred Olen Ray kręcili seryjnie tony gniotów w sposób niezamierzony. Wiadomo powszechnie, że Uwe Boll kręci te swoje gnioty specjalnie, on chce, żeby to były gnioty i śmieje się z tych wszystkich, którzy biorą je na serio, a że potrafi nakręcić dobry film to już mu się zdarzyło udowodnić (Darfur, Stoic i Rampage mają opinię dobrych filmów).
Tobie zapewne chodziło o te wszystkie asylumowskie podróby głośnych filmów kinowych (swoją drogą też w większości filmów bardzo słabych, ale jednak kasowych hitów) - tutaj się zgodzę, sam wolę "świeże pomysły".
Jeśli rozgrzeszasz filmy z góry przeznaczone na rynek telewizyjny to w takim razie rozgrzeszasz wszystko, albo przynajmniej lwią większość. Wszystkie dzieła wytwórni SyFy mają swoje premiery od razu w telewizji, na kanale SyFy, u nas Sci Fi Universal. Jeżeli chodzi o perełki od Asylum to u nas też lecą od razu w TV, nie wiem jak to z nimi jest w USA, ale jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby ludzie pędzili tłumnie do kin, bo jest właśnie premiera np. 2 Headed Shark Attack. Jeśli jednak grają tam powszechnie produkcje asylumowskie w kinach, to jak dla mnie jest to kolejny dobry powód do emigracji :-)

Wredny_Sqrvol

Produkcje do TV są z góry wtórne. Praktycznie każdy co bardziej znaczący klasyczny tytuł kinowy ma swój odpowiednik w TV. Z tego typu filmów najwyżej oceniam te produkowane przez HBO i Hallmark. Są też ludzie kina którzy tworzą dla TV, ale to już TOP liga, Bruckhaimer, Spielberg, i wielu innych z Maanem, Lucasem, i gościem od najnowszych Star Treków na czele.

Wredny_Sqrvol

Zgadzam się we wszystkim! Uwielbiam kino klasy Z za to jakie jest. Choć powinno mieć własną punktację...

ocenił(a) film na 8
Rochefort

Od czasu kiedy napisałem te słowa minęły już 4 lata, trochę się zmieniło. Teraz produkcje takie jak seria Sharknado realnie zaczynają konkurować popularnością z tymi "normalnymi" filmami. Kto wie dokąd to zawędruje za kolejne 4 lata :-)

Wredny_Sqrvol

Trochę się boję, bo CGI mają coraz lepsze...

ocenił(a) film na 8
Rochefort

Niestety masz rację, jeszcze trochę i to zacznie tracić swój unikalny urok.

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Melduję obecność

PS. Opis filmu w programie telewizyjnym skojarzył mi się z "Piłą" :P

Teddy_Picker

Rzeczywiście. Czyżby dramat psychologiczny z elementami rekiniego thrillera w tle? xD

Teddy_Picker

Ach te prologi Asylum. Takie nakręcające napięcie.

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Ja czekam na atak morderczych jaszczurek

giovanni50

xD a w tym filmie jak widac mamy do czynienia z sekta czczaca rekiny... tego chyba jeszcze nie bylo ;)

Samarrita

Asylum kosztem efektów zainwestowało chyba w scenarzystę o_O

Valdoraptor23

podejrzana sprawa ;P

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Scenariusz jest ok ale efekty kuleją
Było sporo podobnych filmów jak Uciekinier ze Szwarcusiem lub Potępiony

giovanni50

Rekiny są bogami i należy je czcić - kolejna Prawda o życiu!

Valdoraptor23

Rekin jest całkowicie niedostrzegalny w wodzie o głębokości metra. Można go jednak w niej utopić.

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Film nie zapowiada się aż tak źle :p

Teddy_Picker

Ale kiedy oni odkryją że lepiej wyglądałby człowiek zawinięty w brezent udający rekina niż te tzw. "efekty" :)

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Topienie rekina też spoko pomysłem

Valdoraptor23

Kolejny wspaniały film do kolekcji!!

ocenił(a) film na 2
szlafrock

Grunt, to potrzasać kamerą, oblewać ją dużą ilością wody, wtedy nikt nie zauważy beznadziejnych efektów

lidzia_d

Obstawiałam, że to gruba murzynka umrze pierwsza jak to ma miejsce w takich filmach, a tu takie zaskoczenie!!! :D

ocenił(a) film na 4
lidzia_d

Pamiętam serial Ekstradycja gdzie chyba w 2 lub 3 serii był wypadek samochodowy
Potrząsali kamerą :) ale żenada
--
Film przypomina mi program TVN Ekspedycja

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Nigdy nie zrozumiem dlaczego w tych filmach rekiny wydają głos...

ocenił(a) film na 2
Teddy_Picker

Nie tylko Ty nie rozumiesz tego fenomenu.

Teddy_Picker

To że wszystko ryczy to już wręcz oczywistość tego "uniwersum" ;)

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

Ooooo prawie jak uniwesum Marvela, może też bedą mieszać bohaterów w kolejnych filmach ? Np. USS Iowa ( tak tak, wczoraj nadrobiłam zaległości na Universal Channel) konta Megalodon ?

lidzia_d

Albo Megalodon i Szarktopus vs Komodo i Kobra.

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

Albo Asylum Avengers - wszystkie bestie kontra ... no właściwie nie wiem co

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Monstrum(Behemot) to jest hicior

giovanni50

Ha ha xD Asylum Avengers: Powrót Behemotha. Potwory jednoczą sił by pokonać stwora chcącego zniszczyć świat, a one nie chcą zniszczenia tylko terroru i mięsa.

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

Kto następny ? Umierają jak popadnie

kamil607

Kolej na jakąś kobietę. Pchnięcie nożem może być dobrym sposobem żeby zabić?!?! GENIUS!

ocenił(a) film na 4
kamil607

dziewczyna z tatuażem

ocenił(a) film na 2
giovanni50

Nieeeeee, ta z tatuażem przeżyje, bo chce się poświęcić dla grupy

ocenił(a) film na 4
lidzia_d

To moze ta brunetka lub ten co poszedł po zęby

ocenił(a) film na 4
lidzia_d

Tutaj nie można być niczego pewnym. Filmy z Pulsu wymykaja się wszystkim schematom

lidzia_d

"nakarmcie mna rekiny" xD piekny tekst... ach, ten altruizm filmow akcji tego typu :D

ocenił(a) film na 4
Samarrita

Poświęcenie godne mocherom

ocenił(a) film na 4
giovanni50

No, ale z tymi skokami do wody to przesadzili

Samarrita

Ten przestępca ma szczęście - zgromadził grupę nieprzeciętnych debili których zjada rekin metrowej długości xD

Valdoraptor23

a to wszystko mozemy zobaczyc dzieki Pulsowi, chwala mu za to :DD

ocenił(a) film na 4
Samarrita

Ponad rok temu dwójka pokazywała podobne filmy w czwartek

giovanni50

aha... no to Puls postanowil kontynuowac te tradycje ;)

ocenił(a) film na 4
Samarrita

Puls zawsze gnioty pokazywał

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

Ktojaki skok do wody haha ta z tatuazem Nie ma dzans, ma wygląd osoby która ginie na początku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones