PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9182}
7,3 25 886
ocen
7,3 10 1 25886
7,2 6
ocen krytyków
Rob Roy
powrót do forum filmu Rob Roy

Idioci

ocenił(a) film na 5

Ten film to jedna wielka dęta legenda.Nazywanie tej tandety filmem historycznym śmieszy mnie, historyka amatora. Taka sama fałszywa propaganda jak Bravehearth. Wystarczy trochę poczytać a nie podniecać się głupotami. Szkoci to żaden waleczny, szlachetny naród.W średniowieczu byli bandą dzikich owczarzy. Angole się z nimi tyle szarpali bo Szkocja to nie jest dobre terytorium do walki. Praktycznie prawie każdy szkot czuje się teraz angolem. Polacy mają najpiękniejszą historię na świecie. Walczyliśmy z Prusami, Turkami, Austriakami, Szwedami, Mołdawianami, Kozakami a mimo to Nasz kraj tak długo przetrwał mimo przeciwności losu. Mamy swoją tożsamość i dumę! :)

Lisowczyk

A z Ciebie to musi być wielki patriota...:D Podoba mi się stwierdzenie <banda dzikich owczarzy> he he he, Nasza historia jest pogmatwana i jest świetnym materiałem na stworzenie wielu ciekawych filmów, niestety zważywszy na jakość polskiego kina to chyba długo ale to bardzo długo będziemy musieli czekać na jakiś godny uwagi film historyczny:)

ocenił(a) film na 5
ewelina09179200

Jestem patriotą podobnie jak wiele osób w tym kraju :) Powinni nakręcić film między innymi o powstaniu styczniowym , listopadowym , glorii wiedeńskiej , tragicznej bitwie pod Warną. Trochę by się tego uzbierało. Takie dzieła powinny mieć jednocześnie jakieś przesłanie dla młodych ludzi a nie pokazywać tylko krwawych łaźni :)

Lisowczyk

W końcu ktoś pisze o tym żeby zrobić film nie tylko o II wojnie.... Popieram Cię:) To prawda, że powinno powstawać więcej filmów o takich wydarzeniach. Młodzi ludzie często nie maja pojęcia jakie to były ważna dzieje dla narodu, bo same lekcje historii nie wystarczą (wiem z własnego doświadczenia):D
Co prawda skończyli chyba zdjęcia do filmu Hoffmana "Bitwa warszawska 1920", ale już czuję w kościach, ze to będzie niewypał.- to tak a propos nowych filmów historycznych, pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 5
ewelina09179200

pozdro człowieniu :D

Lisowczyk

Chciałeś bitwę pod Wiedniem w ekranizacji? Proszę- piękny gniot :D
Poza tym, nie chcę bronić Szkotów, ale miej na uwadze, że o ile ich nazwałeś prymitywnymi owczarzami, to do Polaków jak nic pasuje banda pijanych awanturników.
Wybacz, ale wspomniane przez ciebie wydarzenia typu powstanie styczniowe czy listopadowe to nic innego jak zryw bez jakiegokolwiek pomyślunku, przygotowania i strategii. Podobnie jak wiele innych tego typu wydarzeń, których ukoronowaniem było powstanie warszawskie.
W zasadzie mając na uwadze regularność występowania wiekszości powstań oraz każdorazowe, mizerne przygotowanie do nich(nie wszystkich) to nie sposób nie odnieść wrażenia, że były to wyrazy buntu pokoleń ;)

ocenił(a) film na 5
bialyjakbialas

Bunty pokoleń - racja. Przede wszystkim chcieli się bić młodzi ludzie.
Powstanie Warszawskie z całym szacunkiem dla mojego pradziadka - było absolutnie bez sensu. Totalne samobójstwo. Wnerwia mnie ten temat bo kocham Warszawę, więc wolę go zbytnio nie poruszać.
Jeżeli chodzi o powstanie listopadowe to możesz się zdziwić ale gdyby nie beznadziejni generałowie to niemalże na pewno byśmy je wygrali i wyszarpali niezależne państewko a tak to tylko zmarnowana szansa.
O styczniowym się nie wypowiadam bo mało o nim czytałem a nie chcę z siebie zrobić debila.
Udowodnić Ci wyższość Polaków nad Szkotami? Oni przez wieki się szarpali tylko z Angolami. Można powiedzieć, że Szkocja stała się dziwką Anglików. Nawet referendum to udowodniło. A my byśmy mordowani przez trzech okupantów a mimo to przetrwaliśmy i mamy własne państwo (co prawda do dupy, które trzeba natychmiast naprawić).

Lisowczyk

''W średniowieczu byli bandą dzikich owczarzy. ''

Próbujesz zgrywać historyka, a powiedz mi od kiedy XVIII wiek to średniowiecze?

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Moje wywody cofnąłem w czasie nie odnosząc się do filmu yntelektualysto. Rusz czasem baniakiem bo to naprawdę nie boli.
P.S Jestem historykiem.

Lisowczyk

Bycie historykiem nie daje Ci wyższości na innymi w dyskusji. Nie jestem Twoim kolegą z podwórka byś pisał w taki sposób. Nie życzę sobie abyś zwracał się do mnie w taki sposób ''yntelektualysto'' lub ''baniakiem bo to naprawdę nie boli''. Sposób wyrażania się przez twoją osobę i brak szacunku do osób z którymi dyskutujesz pokazuje jakim niedojrzałym i marnym rozmówcą jesteś, który w realnej dyskusji nie miałby szans na obronienie swoich argumentów. Nie zamierzam tu się więcej odzywać, z doświadczenia wiem jak dyskusje z takimi pseudo-znawcami się kończą. Nie do usłyszenia.

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Sposób wyrażania się przez twoją osobę i brak szacunku do osób z którymi dyskutujesz pokazuje jakim niedojrzałym i marnym rozmówcą jesteś, który w realnej dyskusji nie miałby szans na obronienie swoich argumentów - Widzę, że Nostradamus z Ciebie haha.

Nie życzę sobie abyś zwracał się do mnie w taki sposób ''yntelektualysto'' lub ''baniakiem bo to naprawdę nie boli''. - Życzyć to sobie możesz, bombonierkę na gwiazdkę.

Nie zamierzam tu się więcej odzywać, z doświadczenia wiem jak dyskusje z takimi pseudo-znawcami się kończą. Nie do usłyszenia. - Nie będę po Tobie płakał Argentyno hahaha :)

Lisowczyk

Żegnam.

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Masz pretęsje do rerzysera Rob roya że nie nakręcili filmu o polskim patriotyżmie?Myślę że dyskusja z Tobą zawsze schodzi naten temat.Polecam arcydziło! Ogniem i Mieczem

slawer65

Przepraszam, oczywiście tamten post jest dla Lisowczyka.

Lisowczyk

Moim zamiarem nie było tu nikogo atakować, bo weszłam w ten wątek z powodu Twojego pierwszego wpisu, który oprócz tego, że jest trochę naiwny ("Polacy mają najpiękniejszą historię na świecie" ?!), to jest dość intrygujący. W każdym razie, prześledziłam tą Waszą dyskusję i muszę przyznać, że faktycznie dość niesypatyczny i arogancki z Ciebie gość. Brutalnie odbijasz piłeczkę, gdy brak Ci argumentów. Trochę więcej dystansu do własnej osoby, a na pewno będzie przyjemniej na forach się dyskutowało. Pozdrawiam i ślę pokój.

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

No widzisz, a boscy polacy nie potrafią zrobić nawet jednego dętego filmu, który by się oglądało z taką przyjemnoscią jak "Rob Roya". Od wierności faktom historycznym to są filmy dokumentalne, a nie fabularne. Jeżeli ktoś "Rob Roya" chce odbierać jako super wierny historycznie film, to prawdopodobnie tego samego będzie wymagał od "Kodu Leonarda DaVinci" (zreszta wielu tak go odebrało :D). Oczywiście masz prawo do własnego zdania, ale wyrażasz je w tak wzgardliwy sposób, że trudno się nie ustosunkować. Kolejny inteligentny, zakompleksiony polak z pretensjami do całego świata.

ocenił(a) film na 7
frigid

Boscy Polacy robią same dente filmy. Ogniem i mieczem np: opowiada historię naszej walki z niby to złymi Kozakami. Tyle że to my okupowaliśmy Ukrainę a oni robili powstanie żeby sie wyzwolić z pod naszej okupacji. Kto był więc tak naprawdę zły ? Oni czy my ? Odpowiedz jest jednoznaczna. Chmielnicki dla nas zdrajca, a dla nich bohater.

Rahabiel

Nie jest tak jak piszesz, ale mniejsza z tym. Ukraina to sztuczny twór powstały z wielu narodowości. Polacy nie byli tam najeźdźcami.

ocenił(a) film na 7
KLAssurbanipal

Mogę się zgodzić jedynie z tym że to Litwa podbiła tereny Ukrainy, a Polska po połączeniu sie z nią w jedno państwo zawładnęła tymi ziemiami. Polacy jednak mimo świadomośći iż te tereny zamieszkiwały inne zorganizowane słowiańskie nacje postanowili panować nad tymi ludami za cenę tłumienia ich powstań, co wiecej wyciągając swe łapy jeszcze dalej, bo aż po Mołdawię co uczyniło z Polski kraj jak to się wtedy mówiło od morza do morza. Był to jednak kolos na glinianych nogach co po niespełna 100 latach od czasu najwiekszej świetności zaowocowało całkowitym rozpadem kraju. Wiesz że krótko przed wybuchem II Wojny Światowej polskie wojsko wkroczyło do Czech i zajęło Zaolzie. Powiedz dlaczego w żadnym z podręczników szkolnych nic o tym nie ma ? Bo to niewygodne, wstydliwe i przemilczane fakty. Oczywiście Polacy są historycznie skrzywdzonym narodem, ale nikt mi nie wmówi że zawsze byli super i wpożo. Bo to nie prawda, powiem wiecej, to patriotyczna propaganda której unikam jak ognia.

ocenił(a) film na 5
Rahabiel

Nie bądź śmieszny. My byliśmy panami Ukrainy a ludzie którzy tam zbiegali to było najgorsze bydło: bandyci, złodzieje i awanturnicy. Trzeba było to bydło we krwi utopić.

ocenił(a) film na 9
Lisowczyk

Wiśniowieccy to stary rusiński ród spokrewniony z Rurykowiczami, a nie żadni My.

ocenił(a) film na 9
Rahabiel

W moich podręcznikach szkolnych było o wkroczeniu na Zaolzie, więc może masz po prostu kiepskie podręczniki? Choć oczywiście posty Lisowczyka (swoją drogą czy Lisowczycy to było bydło? Wszak gwałt i rabunek nie był obcy tej formacji) to intelektualne dresiarstwo. Już pierwsze skojarzenie, że historia = napierdzielanie ze wszystkimi naokoło wiele mówi o jego rozumieniu dziejów. Jako historyk, nawet amator powinien wiedzieć kim był Walter Scott, czym był romantyzm polityczny i kulturowy XIX wieku. Tym bardziej, że ewidentnie rozumuje kategoriami tego zwulgaryzowanego romantyzmu politycznego, co w przypadku zarówno historii RON-u jak i historii Anglii i Szkocji jest dość głupie.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

niewygodne czemu ? Zaolzie było nasze , jakbyś więcej czytal to bys wiedzial jak Czesi wbili nam nóz w plecy i pomordowali tam naszych zolnierzy w 1919 , gdy my walczylismy na wschodzie , po za tym zabranie Zaolzia w 1938 przez uklad monachijski bylo bezkrwawe

ocenił(a) film na 9
Lisowczyk

Lisowczyk - taki z Ciebie historyk, jak z koziej ... trąbka, nie pozdrawiam, bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
bizaza

Idź paść kozy z matką :)

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

fajny film , pomimo tego , że szkoci to bracia żydów :)

ocenił(a) film na 7
Arturro_P

Oczywiście, ma sie rozumieć że chodzi ci o domniemane skąpstwo obu tych narodów.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

Naturalnie , iż chodzi o wyżej wspomniany problem skąpstwa tych dwóch nacji

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

ale się uśmiałam...Braveheart fałszywą propagandą hehehe! każdy Szkot czuje się Angolem?stary a ilu szkotów znasz? ja znam kilku i gdybyś im powiedział że "są Angolami" to miałbyś pecha i to dobrego.Szkoci na każdym kroku podkreślaja że sa po prostu Szkotami i są z tego dumni.Anglia to była tyrania która ich i nie tylko ich prześladowała.Szkoci Mają całkiem inną mentalność niż Anglicy i swoją tozsamość. A Polacy?to tylko zawistny naród...tzw psy ogrodnika plus żółć.i czym tu się szczycić?mam gdzieś tę "cudowną" przeszłość.

ocenił(a) film na 5
Persefona87

Idź oglądać Modę na sukces ignorantko. Byliśmy pod trzema zaborami i po zaborach mamy swój język a Szkoci mówią po szkocku? Jak Ci Polska nie pasi kretynko to wypierd..... do Mongolii.

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

widzisz zahukany prostaku jaká masz wiedze o świecie?w Szkocji językiem urzędowym jest język gaelicki- szkocki. co dokładnie oglądam możesz sobie sprawdzić w moim profilu -o ile potrafisz i nie jest to na pewno moda na sukces,...nie interesują mnie żadne zabory a PL nie mieszkam od kilku lat na szczęście!nie potrafisz nawet sęsownie odpisać na mój post...zero wiedzy o świecie-zero obycia wśród innych kultur-typowy Polski prostak

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

nie mierz ludzi swoja miara...takiej pracy i mozliwosci jak ja to nie bedziesz nigdy miec....takze spij spokojnie. na brak argumentow trzeba poszukac jakichs bledow ortograficznych...szukaj dalej i baw sie dobrze

ocenił(a) film na 5
Persefona87

takiej pracy i mozliwosci jak ja to nie bedziesz nigdy miec - słoma z butów wychodzi :) Chwalenie się czymś takim na forum świadczy o płytkości umysłu i prymitywnym obyciu :)
Swoją drogą ciekawe skąd wiesz czym się zajmuję :)
Żenuuuua ;)

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

"Swoją drogą ciekawe skąd wiesz czym się zajmuję :) ...." - wszyscy wiedzą czym się zajmujesz ... wystarczy przeczytać to co "piszesz" ... nie obrażając oczywiście tych co piszą ... Swoją drogą jesteś fajny gość, choć wydaje mi się trochę nieskromny ... rzadko kto dedykuje sobie tytuł postu ... Pozdrawiam Cię i życzę zdrowia

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

Mam nadzieję że swoich doświadczeń w tej dziedzinie już nie będziesz opisywał ... pomyliłeś forum ... a co do mamuś o których tak dużo piszesz, to jedno jest pewne ... ciebie niczego nie nauczyła ... uczysz się sam a skutki są takie jakie są ... współczuję twojemu otoczeniu tytułowy człowieczku ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 5
musicmans

nara

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Przeczytaj "GALLOGLASS
1250-1600
Gaelic Mercenary Warrior" i potem się wyPOwiadaj
łatwo dostępne w pdf na filestube chociażby

ocenił(a) film na 5

Dzięki za źródło ale nie zmienia to faktu, że w tym okresie (1250 - 1600) Polska była jednym z najpotężniejszych militarnie państw. Bały się nas Ruskie, bali się nas Niemcy a samo porównywanie polskich i szkockich sił jest idiotyczne i zabawne. Polscy husarze i lisowczycy by zmietli w mig tych szkockich wypierdów.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

W czym szkocki piechur jest "gorszy" od husarii? Szkocja ma inną rzeźbę terenu i to determinuje przewagę piechoty. Król angielski ściągał na Szkotów bałkańskich stradioti i co? Gaelici zaczęli szkolić własnych konnych łuczników? Nic z tych rzeczy. Zadania taktyczne szkockiego piechura i husarza były zupełnie inne. Inny wróg, pole bitwy czy polityka dowódców. A i husaria w czasach saskich upadła, a honoru polskiej jazdy musiały bronić tatarskie chorągwie.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

"Rob Roy" nie obraża Polaków tak jak ty Szkotów. A jeśli o to chodzi, to spójrz, jak Hoffman przedstawił husarię w "Ogniem i Mieczem". W CCCP takiej propagandy nie robili!

ocenił(a) film na 9
Lisowczyk

No to wytłumacz jeszcze "historyku" czemu w Rzeczpospolitej Obojga Narodów tak chętnie zaciągano szkockich najemników. Zarówno do armii koronnej jak i litewskiej, jak i do armii prywatnych. No dlaczego? Dlaczego cały militarny świat XVII wieku tak chętnie zaciągał szkockich żołnierzy i oficerów? Jeśli ktoś twierdzi, że 1250 roku Polska była jednym z najpotężniejszych państw to wiele mówi o jego kompetencji "historyka".

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Biedny pożyteczny idioto - do 1295 roku świętowaliśmy co najwyżej wspaniałe rozbicie dzielnicowe i liczyliśmy na potknięcia naszych potężnych sąsiadów czeskich Przemyślidów, rosnących w siłę zakonników z domu niemieckiego, cesarskich Hohenstaufów, nieobliczalnych Tatarów i budzących się Litwinów.

Lisowczyk

he he dobre, tylko kolego zapomniałeś jeszcze o naszej narodowej nietolerancji i chamstwie, rozpamiętywaniu wielkich powstań, mordów i martyrologi, to taka nasza narodowa cecha, jesteśmy i byliśmy wielkimi bohaterami:) ale jakoś ciągle to oni nas bili, no zapomniał bym, biednych ukraińców też cieliśmy:) w swoim poście pokazałeś typowego polaczka:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
maximus01

Biedroń - naczelny homoś RP wszedł do Sejmu. Anna Grodzka - pajac w sukience także. Masz swoją słodką tolerancję.
Co do chamstwa - nie każdy jest jego posiadaczem także proszę mi tutaj bez generalizowania :)
Mord Katyński trzeba pamiętać. Jest to jeden z dowodów na to jaką miłością zawsze nas darzyły Ruskie. Naród, który nie zna swojej historii nie jest godny szacunku.
ale jakoś ciągle to oni nas bili - To chyba jesteś naprawdę słaby z historii jeżeli nie słyszałeś o wielkich podbojach Bolesława Chrobrego, zniszczeniu potęgi Krzyżaków, dwóch dymitriadach itd.
A tak na marginesie RP Obojga Narodów była najbardziej pokojowym państwem, najbardziej tolerancyjnym i najbardziej demokratycznym w Europie razem z Republiką Wenecką. Te dwa państwa przyrównywano do Imperium Rzymskiego.
W 17 wieku napadł nas Siedmiogród, Rosja, Brandenburgia oraz Szwecja. Jakie państwo by wytrzymało coś takiego? A RP wytrzymała.
Biedni Ukraińcy? Człowieku, albo jesteś idiotą albo totalnym ignorantem. Bohdan Chmielnicki był polskim zdrajcą. Wykorzystał buntowniczych i niepokornych Ukraińców do swoich celów. Ukraińcy wypowiedzieli posłuszeństwo Koronie a jak dostali się pod władzę Ruskich po ugodzie w Perejesławiu to piszczeli jak myszki pod carskim butem. Poczytaj sobie o mordach Wołyńskich co te sk...... wyprawiały z bezbronnymi Polakami a dopiero potem się wypowiadaj ubogi umysłowo ignorancie. Pozdrawiam.

Lisowczyk

chciałem cie sprowokować i mi się udało, jeśli jesteś tak zachwycony naszą waleczną historią narodu wybranego, to kolego nie śmiiej się z innych,że byli ciemni i zacofani, może kiedyś walczyliśmy, potem i tak polska wspaniała szlachta przepiła nasz kraj, chodzi mi o to, że jest w naszym kraju mało ludzi, którzy potrafią samych siebie i swój naród krytykować, bo widzicie tylko jacy jesteśmy naj naj, przykład drugiej wojny swiatowej, walczyliśmy wszędzie, na wszystkich frontach:) a potem, ruskie 50 lat nas dymali w tyłek bez gumki, takimi jesteśmy bohaterami, nic nie pisałem na temat katynia...i mógłbyś darować sobie te epitety pod moim adresem, ale to takie polskie:)

maximus01

i przeczytaj jeszcze raz początek swojego postu, ten fragment o Biedroniu:) sam dałeś odpowiedź sobie jakimi ludźmi w większości są polaczki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones