PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9182}
7,3 25 853
oceny
7,3 10 1 25853
7,2 6
ocen krytyków
Rob Roy
powrót do forum filmu Rob Roy

Kiedy patrzę na liczbę głosów, ocenę i miejsce na liście jest mi przykro że tak świetny dramat historyczny jest tak mało znany

ocenił(a) film na 8
castle66

zgadzam się z przedmówcą... to perła wśród filmów historycznych

castle66

Zgadzam się ze film pominięto. Realizacja na najwyższym poziomie. Wg mnie lepszy od Patrioty, Ostatniego Samuraja itp. W Rob Royu nie serwuje nam reżyser żadnych wypowiedzi pełnych patosu, wzniosłości i wywołania sztucznie emocji. Wszystko odpowiednio, naturalnie wyważone. To nie kolejna historia o wojnie za wolność lecz opowieść o honorze.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

Uwielbiam klimat tamtych czasów, które ten film znakomicie oddaje. Po prostu klasyk.

ocenił(a) film na 8
Alenitchev

A do tego najbardziej realistyczna szermierka w historii kina, szczególnie ostatni pojedynek, szkocki miecz przeciwko rapierowi.

ocenił(a) film na 8
kagwo77

Czy ja napisałem przedstawienie tamtych czasów, czy klimat; dla mnie to subtelna różnica. Jeśli chciałbym zobaczyć dokładne odzwierciedlenie tamtego okresu włączyłbym film dokumentalny lub poczytał o tym w książce. Mi chodziło tylko o klimat XVII - wiecznej Szkocji, nie o obraz.

KLAssurbanipal

pominięto przede wszystkim prawdę . Rob Roy to zwykła kanalia i oszust . Honoru miał tyle co kot napłakał .

castle66

Archibald jest genialny.

ocenił(a) film na 8
castle66

Po prostu pech. "Rob Roy" to bardzo dobry film, ale w tym samym roku wyszedł "Waleczne Serce", który zdaniem wielu widzów, w tym moim, jest lepszy, a nawet jest jednym z najlepszych filmów tego gatunku. Gdyby "Rob Roy" wyszedł rok wcześniej, to z pewnością zdobyłby rozgłos i uznanie. Gdyby wyszedł rok później, na pewno byłby zauważony, ale porównywano by go do "Braveheart" i w tym porównaniu wypadłby gorzej.

ocenił(a) film na 8
castle66

Ma moje czworo oczu to bardziej film przygodowy niż dramat... Dobry, owszem, ale czuję, że potencjał był na więcej.

ocenił(a) film na 9
castle66

Super filmidło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones