PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634647}
7,2 64 913
ocen
7,2 10 1 64913
7,1 46
ocen krytyków
Rocketman
powrót do forum filmu Rocketman

Raz, że nieznośnie sztuczny i pretensjonalny, dwa, że nie do końca wiadomo o czym i dla kogo, bo to ani porywająco opowiedziana historia, ani prawdziwa uczta muzyczna. 5/10

ocenił(a) film na 9
echtom

A dla mnie i "porywająco opowiedziana historia" i 'prawdziwa uczta muzyczna", chociaż fanką Eltona Johna nie jestem. A ponadto pogłębiona analiza psychologiczna, głównie koszmaru rodzinnego, pozwala zrozumieć wiele z życia artysty.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Pogłębiona analiza psychologiczna? Znów ta psychologia stosowana.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Czyżbyś nie lubił analizować, dlaczego ktoś jest taki, jaki jest, jakie czynniki, w tym przede wszystkim rodzina miały na to wpływ, czym kierują sie ludzie dokonując określonych wyborów itd.?

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Powiem straszną rzecz ale dla mnie psychologia nie jest nauką, lecz mniej czy bardziej umiejętnym wróżeniem z fusów. Wiem, wiem - geny i środowisko społeczne, ale to niczego nie tłumaczy.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Na szczęście nie Ty decydujesz, co jest nauką. Znajomość mechanizmów kształtowania zachowań zarówno jednostek, jak i grup społecznych, zdecydowanie pomaga zrozumieć świat, siebie i swoje relacje z innymi. Szkoda, ze ta wiedza jest tak mało znana. To miedzy innymi przyczyna wielu nieszczęść - w rodzinach i w całych społecznościach.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Niestety, wielkie słowa nie zastąpią sensu. Chociaż - na swój sposób - lubię Cię.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Ja Ciebie też. Na swój sposób:))

użytkownik usunięty
Agatonik

człowiek decyduje co jest nauką, więc każdy może decydować co jest nauką, zwłaszcza taką, której wyniki badań opiera się na poglądach.

ocenił(a) film na 9

Na szczęście nie każdy człowiek ma taką moc decyzyjną i całe szczęście. A psychologia nie opiera się na poglądach tylko na badaniach.

użytkownik usunięty
Agatonik

Żaden człowiek nie jest z natury bardziej decyzyjny od innego, a psychologia wielu postępowców opiera się na poglądach.

ocenił(a) film na 9

Powtarzasz to samo stwierdzenia w kółko - na mnie technika pod tytułem "kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą" nie działa. Psychologia opiera się na badaniach i eksperymentach.

użytkownik usunięty
Agatonik

jednak działa, jak widać; nie mówię o prawdziwej psychologii, tylko o konkretnej grupie lobbystów

ocenił(a) film na 9

Jak to różne techniki manipulacji stosowane wobec ludzi, których się na nich nie znają

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Pogłębiona analiza psychologiczna?
Wszystko wyłożone kawa na ławę jak na świadectwie szkolnym nauczania początkowego.

ocenił(a) film na 9
Leszy2

Faktycznie, może przesadziłam z tym pogłębieniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones