PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634647}
7,2 64 921
ocen
7,2 10 1 64921
7,1 46
ocen krytyków
Rocketman
powrót do forum filmu Rocketman

Wzruszająca historia człowieka, który pogubił się w świecie show biznesu. Egerton pozamiatał na ekranie, a ja szczerze zakochałam się w tym filmie od pierwszego ujęcia. Piękne zdjęcia, ciekawa aranżacja piosenek Eltona. Film jest kompletny. Jest kolorowo, ani razu nie zawiało nudą. Zagorzali fani będą się czepiać o kilka niedociągnięć w chronologii, ale trzeba przyznać, że nie łatwo zmieścić kilkadziesiąt barwnych lat w dwugodzinnym filmie tak by ukazać prawdziwe życie gwiazdy jaką jest Elton John. Myślę, że nie warto porównywać do Bohemian Rhapsody, oba filmy rewelacyjne, lecz przedstawiają historię ikon muzyki w inny sposób. Plusem ROCKETMAN'a jest fakt, że twórcy nie kopiowali konwencji z BohRhap i urozmaicili film o metafory i pokusili się o elementy fantasy. Był to strzał w dziesiątkę bo spowodowało to, że film stał się bardziej wymowny i ciekawy. Nie żałuję żadnej sekundy i polecam serdecznie.

ocenił(a) film na 9
kinia05551

Przyłączam się. Trafił mnie prosto w serce.

ocenił(a) film na 9
kinia05551

Całkowicie się zgadzam. Alegoria do przytulenia swojego wewnętrznego dziecka najlepsza! :)

ocenił(a) film na 8
Wiosenka

Tak. Film cudowny. Angażujący widza od samego poczatku. Warto.

ocenił(a) film na 8
Monik79

Pierwszy raz poszłam tak naprawdę przez przypadek. Film spodobał mi się tak bardzo, że ostatecznie byłam na nim w kinie 3 razy i za każdym razem równie bardzo mi się podobał mimo, że film nie był już dla mnie kompletną nowością. Gdyby wyświetlali go w mojej okolicy jeszcze dłużej niewykluczone, że poszłabym po raz kolejny. Trochę się już powtarzam ale nie miałam pojęcia, że Rocketman może mnie aż do takiego stopnia "uwieść". Nigdy nie słuchałam Eltona Johna i nie znałam jego piosenek oprócz tych "z radia" , no i oczywiście z "Króla Lwa" ;) Ten film sprawił, że zaczęłam "grzebać" w dyskografii Eltona i poznawać jego twórczość. To między innymi lubię w filmach - dają mi bodziec do zgłębienia tematu ;) Żałuję bardzo, że na soundtracku znalazły się niepełne wersje niektórych utworów. Zwłaszcza "Don't Go Breaking My Heart". Nowe wersje bardzo mi się podobają (są bardziej żywiołowe i oczywiście mają poniekąd współczesny vibe) mimo, że oryginalne są nietykalne. ;) Cieszę się, że trafiłam na "Rocketmana" , warto go było obejrzeć na wielkim ekranie. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów ;) PS Swoją drogą, fajnie byłoby zobaczyć, perypetie Eltona po odwyku - jestem pewna, że zostało jeszcze mnóstwo aspektów kariery wartych uwagi. Praca nad wspomnianym już przeze mnie "Królu Lwie", relacji z księżną Dianą itd. Dajcie mi tylko Egertona i idę, ba - lecę do kina w ciemno ;)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Podpisuję sie pod tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones